Autopůjčovna Hertz prodá 20 tisíc elektroaut a investuje do vozů se spalovacím motorem

Autopůjčovna Hertz Global Holding kvůli vysokým nákladům na opravy a slabé poptávce prodá třetinu své americké flotily elektromobilů. Získané prostředky z prodeje 20 tisíc elektroaut investuje do vozů poháněných spalovacím motorem, uvedla agentura Reuters.
V říjnu 2021 Hertz oznámil objednávku 100 tisíc elektromobilů Tesla. V březnu 2022 informoval, že do pěti let koupí od švédské automobilky Polestar až 65 tisíc elektroaut. Firma si dříve stanovila cíl, že do konce roku 2024 budou čtvrtinu jejího vozového parku tvořit elektrická vozidla.
FOTOGALERIE: Nejdražší elektromobily světa
„Výdaje spojené s haváriemi a škodami, především v souvislosti s elektromobily, zůstaly ve čtvrtletí vysoké,“ uvedla autopůjčovna v informaci pro regulační orgán.
Růst celosvětového prodeje plně elektrických a plug-in hybridů (PHEV) loni zpomalil na 31 procent z 60 procent o rok dříve. Vyplývá to z dat analytické organizace Rho Motion. V samotném prosinci se prodalo 1,5 milionu těchto vozů, což je měsíční rekord, uvedla s odkazem na zprávu organizace agentura Reuters.
Růst celosvětového prodeje elektromobilů loni zpomalil, zákazníci čekají na levnější modely
Zprávy z firem
Firma v souvislosti s prodejem elektrovozů očekává přibližně 245 milionů dolarů dodatečných odpisových nákladů, které se projeví na zisku za čtvrté čtvrtletí loňského roku. Výsledky hospodaření za uplynulý kvartál firma zveřejní 6. února.
Společnost uvedla, že se nadále soustředí na zlepšení ziskovosti u zbývající části svého vozového parku elektromobilů. Na webových stránkách, na nichž Hertz prodává ojeté vozy, firma nabízí přes 700 elektromobilů, včetně vozů BMW i3, Chevrolet Bolt, Tesla Model 3 a Model Y.
Akcie společnosti kolem 16:30 středoevropského času odepisovaly téměř šest procent.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.