Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Axel Springer couvá z byznysu s Ringierem. Prodá mu média ve východní Evropě

Axel Springer
Campus of excelence / Creative Commons / CC BY 2.0
 ČTK

Německé vydavatelství Axel Springer se rozhodlo přeorganizovat své aktivity ve střední a východní Evropě, které sdílelo se švýcarským koncernem Ringier.

Odprodá Ringieru média na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Estonsku, Litvě a Lotyšsku. Chce se soustředit na největší trh v regionu, kterým je Polsko, na Německo a Spojené státy. Podle agentury DPA to vyplývá z dnešního sdělení obou firem. Finanční podrobnosti transakce společnosti nesdělily.

Společný podnik vydavatelství Axel Springer a Ringier v Polsku zůstane nedotčený. „V rámci růstové strategie se Axel Springer zaměří na digitální podnikání na největších strategických trzích,” uvedlo nejvlivnější německé vydavatelství. Tím je podle vedení i zhruba 40milionové Polsko.

jaromír soukup

Mediální magnát Soukup znovu ovládl firmu Médea

Čínská CITIC prodala svůj podíl 55,8 procenta v mediální společnosti Médea zpět podnikateli Jaromíru Soukupovi. Podíl držela prostřednictvím firmy Rainbow Wisdom Investments.

Přečíst článek

Od svého založení v červenci 2010 se společná firma obou vydavatelství Ringier Axel Springer Media AG vyvinula v jednu z největších mediálních společností ve střední a východní Evropě s přibližně 3100 zaměstnanci. Společně vlastní více než 200 digitálních a tištěných médií v regionu.

Na Slovensku firma podle svých webových stránek provozuje například zpravodajský portál aktuality.sk, Živé.sk a šport.sk nebo internetový lifestylový časopis pro ženy diva.sk. Spravuje také weby zaměřené na automobily a nemovitosti a populární seznamovací portál Pokec.

Podle sdělení obou firem by se převod akciových podílů měl uskutečnit v letošním roce. Obchod musí schválit úřady pro kontrolu hospodářské soutěže.

peníze, ilustrační foto

Česko se po Kypru zadlužuje nejrychleji ze zemí EU. Dluh má ale šestý nejnižší

Vládní dluh České republiky v poměru k hrubému domácímu produktu (HDP) stoupl v prvním čtvrtletí o 6,3 procentního bodu na 44,1 procenta. Šlo tak po Kypru o druhý největší růst mezi zeměmi EU.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Američané se sejdou příští týden s Rusy, aby připravili summit

Kovanda: Za neochotu Ruska ke klidu zbraní na Ukrajině by pykala Čína i Slováci a Maďaři

Přečíst článek
Doporučujeme