Až do listopadu zmrazí Carrefour cenu stovky produktů. Chce pomoci spotřebitelům

Francouzský maloobchodní řetězec Carrefour zmrazí ceny stovky nabízených výrobků, včetně potravin, zdravotnických potřeb i oblečení. Chce tak svým zákazníkům pomoct s vysokou inflací. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení.
Největší maloobchodním řetězec ve Francii svým rozhodnutím následuje ostatní velké firmy, které také podnikají kroky, aby podpořily kupní sílu spotřebitelů. Reagují tak na tlak francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a zároveň se snaží předejít mimořádnému zdanění, po kterém v zemi volají levicoví zákonodárci. Carrefour zmrazí ceny stovky výrobků do 30 listopadu.
V červenci oznámila škrty v cenách francouzská energetická společnost TotalEnergies a přepravní gigant CMA CGM. Total oznámil, že sníží ceny u svých čerpacích stanic napříč Francií od 1. září do konce roku. CMA CGM stlačí poplatek za přepravu zboží kontejnery z Asie do Francie o 750 eur (asi 18.480 korun), což představuje slevu o zhruba čtvrtinu.
Míra inflace ve Francii vystoupila v červenci na rekordních 6,8 procenta. Ceny rostou na celém světě v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, která zdražila energie. Český statistický úřad udává pro červenec meziroční růst spotřebitelských cen v České republice o 17,5 procenta.
Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na 8,9 procenta z červnové hodnoty 8,6 procenta. Inflace tak vystoupila na další rekord. V konečné zprávě to uvedl evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil rychlé údaje z konce července.
Zdražování v Evropě nebere konce. Ceny rostou hlavě u potravin
Money
Britský řetězec supermarketů Iceland Foods umožní svým zákazníkům nakupovat potraviny na splátky. Informovala o tom agentura Bloomberg. Nabídka řetězce přichází v době, kdy se domácnosti v Británii stejně jako v dalších evropských zemích musejí vypořádávat s rostoucími životními náklady.
Sněz teď, zaplať později. Britský Iceland umožní nákup potravin na splátky
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.