Bazény se slanou vodou vám mohou pomoci k lepšímu zdraví

Bazény se slanou vodou mají mnoho výhod a pozitivních účinků na zdraví. Chcete mít letos slaný bazén? Přečtěte si o tom, jaký bazén je možné přeměnit na slaný a jak to funguje.
Bazény se slanou vodou a zdravotní přínosy
Bazény se slanou vodou jsou ideální volbou pro plavce s citlivou pokožkou nebo kožními onemocněními, jako je například lupénka, atopický ekzém, akné a další. Slaná voda má pozitivní účinky i na pokožku, kterou efektivně dezinfikuje.
Slaná voda pomáhá redukovat stres – stres může negativně ovlivnit správnou funkci našeho těla. Slaná voda napomáhá obnovovat přirozenou rovnováhu organismu a podporuje relaxaci. Po každém plavání se budete cítit osvěžení a uvolnění.
Šetrnější ke kloubům – plavání v bazénech se slanou vodou je pro klouby a svaly mnohem jemnější a méně zatěžující než plavání v klasických chlorovaných bazénech.
Prospěšné pro pokožku a vlasy – chlorovaná voda může způsobovat svědění kůže nebo její nadměrné vysušování. Slaná voda naopak pokožku hydratuje, vyhlazuje a působí jako přírodní dezinfekční a exfoliační prostředek, který pomáhá udržovat vlhkost.
Chlorovaná voda navíc může poškodit vlasy, které se stanou suchými a lámavými, a při častém plavání v chlorovaných bazénech může dojít u světlejších vlasů ke změně barvy na nazelenalý odstín (tento problém se týká zejména profesionálních plavců.
Bez nežádoucích účinků – na rozdíl od chlorovaných bazénů nepůsobí bazény se slanou vodou problémy s dýcháním, nezpůsobují zarudlé oči ani podráždění pokožky.
Jak přeměnit bazén se sladkou vodou na slaný?
Už máte bazén se sladkou vodou a přemýšlíte nad jeho přeměnou na bazén se slanou vodou? Samotná přeměna není tak složitá, jak se zdá. Jak na to?

Nejprve si ověřte, že materiál bazénu je vhodný pro slanou vodu, stejně jako technologie. Obvykle se dají přeměnit laminátové nebo betonové bazény. Je však potřeba také vyměnit chemizační jednotku. Jaký je tedy postup?
- Není nutné vypouštět sladkou vodu z bazénu, ale je potřeba zastavit další chlorování. Proveďte odstranění chlóru pomocí chlorového granulátu, čímž snížíte obsah chlóru na základní úroveň.
- Doporučujeme nahradit kovové části plastovými, protože plastové prvky jsou odolné vůči působení soli a mohou vydržet roky bez poškození. Alternativně lze kovové části ošetřit antikorozním nátěrem, který zpomalí proces koroze.
- Následně připojte solničku nebo se obraťte na odborníky, kteří vám s instalací pomohou.
- Do vody nasypte speciální bazénovou sůl a zkontrolujte tvrdost vody. Ideální hodnota tvrdosti je 17 °N, v případě potřeby použijte změkčovač vody.
- Dále budete potřebovat: přípravky na úpravu pH (pH-Minus a pH-Plus), testery vody a volitelně stabilizátor chloru pro úpravu CYA, testovací proužky na měření obsahu soli a v závislosti na modelu elektrolyzéru také algicid.
Po přidání soli nechte filtrační čerpadlo běžet po dobu 24 hodin, aby se sůl ve vodě zcela rozpustila. Nastavte správnou hodnotu pH, která by měla být v rozmezí 7 až 7,6, a obsah chlóru na úroveň mezi 1,0 a 3,0 mg na litr. Výkon systému na slanou vodu by měl odpovídat výkonu filtračního zařízení.
Doporučujeme provádět přeměnu sladké vody na slanou vždy na začátku sezóny. Přemýšlíte o novém bazénu a chce kvalitní bazén, který se stane ozdobou vaši zahradu nebo domu? Podívejte se na aquamarinespa.cz.
Zatímco do „Varů“ se jezdí pro to být viděn, do „Mariánek“ se jezdí lidé schovat, zrelaxovat tělo i duši. Alespoň tak mi to líčí místní. A nemám důvod jim nevěřit. Obzvlášť poté, co jsem měl možnost navštívit Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně.
Lázně pro tělo i duši. Falkensteiner v Mariánských lázních vytvořil místo pro absolutní relax
Zprávy z firem
Patří k těm nejznámějším lázeňským domům v Česku. I proto se v poslední době lázně Aurora dočkaly nejenom dostaveb, ale i rekonstrukce. Nově mají i wellness centrum, které navrhlo architektonické studio Plus One Architekti. Realizace vyšla na 95 milionů.
Třeboňské lázně mají za 95 milionů nové wellness centrum. Podívejte se
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.