Během jediného roku zavřela stovku poboček. Teď TGI Fridays žádá o bankrotovou ochranu

Americký řetězec restaurací TGI Fridays v sobotu požádal texaský federální soud o bankrotovou ochranu před věřiteli. Firma, která již letos uzavřela řadu poboček, uvedla, že nyní hledá způsob, jak zajistit dlouhodobou životaschopnost svých aktivit. Informovala o tom agentura AP.
Předseda představenstva podniku Rohit Manocha uvedl, že finanční problémy řetězce pramení zejména z pandemie nemoci covid-19 a z kapitálové struktury firmy.
Společnost TGI Fridays vznikla v roce 1965. Vrcholu popularity dosáhla v roce 2008, kdy měla ve Spojených státech přes 600 poboček. V současnosti má v USA pouze 163 poboček, zatímco loni to bylo 269 poboček, píše AP.

Téměř polovina Čechů obědvá přímo v kanceláři a do firemních jídelen jich chodí jen pětina, ukazuje nový průzkum společnosti In Catering. Do restaurací chodí přibližně desetina Čechů a při výběru místa jsou nejdůležitějšími faktory kvalita jídla a cena, přičemž nejsilnějším motivátorem pro změnu oblíbené restaurace jsou akční ceny a slevy.
Češi šetří. Obědvají v kanceláři, fastfoody a restaurace jsou na ústupu
Zprávy z firem
Kavárenský řetězec se rozhodl problémům s akcionáři čelit výměnou svého šéfa. Zachránit ho má fastfoodový matador Brian Niccol.
Starbucks má problémy, supi se slétají. Poradí si s nimi nový šéf? Zkušený je na to dost
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.