Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Blíží se fúze? Škoda Transportation se možná spojí se španělským výrobcem vlaků Talgo

Škoda Transportation má zájem o fúzi se španělským výrobcem vlaků Talgo
ČTK
 ČTK

Španělský výrobce vlaků Talgo obdržel nabídku na fúzí od českého konkurenta Škoda Transportation. S odvoláním na sdělení firmy Talgo to uvedla agentura Reuters. Španělský podnik upřesnil, že dostal nabídku na obchodní spojení. Škodu požádal o poskytnutí dalších podrobností, včetně ceny.

Nabídka od české firmy přichází čtyři měsíce poté, co maďarské konsorcium Ganz-Mávag učinilo veřejnou nabídku na koupi všech akcií firmy Talgo za 619 milionů eur (15,7 miliardy korun). Španělská firma chce zejména vědět, zda nabídka od Škody bude vyšší než návrh od maďarského konsorcia.

Španělská vláda považuje firmu Talgo za strategické aktivum. Už dříve proto uvedla, že se případnou transakcí zahrnující firmu Talgo bude pečlivě zabývat.

Skupina Talgo byla založena v roce 1942. Jejím hlavním akcionářem je investiční fond Trilantica. Je hlavním dodavatelem španělské železniční společnosti Renfe, vyváží do Německa, Saúdské Arábie, Egypta a do Spojených států.

Klaus Zellmer, generální ředitel Škoda auto

Šéf Škoda Auto Zellmer: Na konec spalovacích motorů bych nevsadil

Škoda Auto prodlouží výrobu modelů Fabia, Kamiq a Scala do konce desetiletí. Důvodem je i pomalejší přeměna na elektromobilitu oproti předpokladům a velká poptávka ve světě.

Přečíst článek

Robotaxi je na vzestupu

Tereza Jalůvková: Robotaxi je na vzestupu a Čína na tomto poli opět vede. Musk nestíhá

Investoři v druhém prázdninovém týdnu obrátili svou pozornost na rozjíždějící se sektor autonomně řídících taxi (robotaxi). Zájem investorů podpořily citace Dow Jones Newswires a agentury Bloomberg, které čerpaly z poznámek analytika Guotaia Junana. Ten uvádí, že podnikání společnosti Baidu v oblasti robotaxi Apollo Go se letos ve Wu-chanu pravděpodobně dostane na nulu a v dalším roce bude ziskové, když náklady ruku v ruce s rostoucí poptávkou výrazně klesnou.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme