Bolt chce rychleji rozvážet potraviny. Od investorů na to získal 600 milionů eur
Estonský provozovatel alternativní přepravy Bolt získal od investorů 600 milionů eur (15,3 miliardy korun). Získané peníze chce použít na expanzi v rychlém doručování potravin.
Bolt si chce upevnit postavení na rychle rostoucím, ale silně konkurenčním trhu, rozvozu potravin, píše agentura Reuters.
Peníze od investorů ohodnocují Bolt na více než čtyři miliardy eur, což je více než dvojnásobek proti tomu, na kolik investoři ohodnotili firmu v v předchozím kole financování. Bolt získal peníze od nových investorů Sequoia, Tekne a Ghisallo, ale také od stávajících investorů G Squared, D1 Capital a Naya.
Bolt v nadcházejících měsících plánuje spustit novou službu dodávky potravin do 15 minut nazvanou Bolt Market. Dostupná má být v deseti evropských zemích.
Nákladní divize provozovatele alternativní taxislužby Uber koupí za 2,25 miliardy dolarů (téměř 49 miliard korun) přepravní společnost Transplace. Uber spojuje. Jeho nákladní divize koupí za miliardy přepravní firmu Transplace
Zprávy z firem
Firma původně začala fungovat jako alternativní taxi, postupně však expandovala do dalších služeb a v současnosti nabízí také rozvoz jídla, sdílení aut a elektrických koloběžek a pronájem kol. Doufá, že díky rozšiřující se nabídce služeb se stane první evropskou superaplikací.
Společnost Bolt podle svých internetových stránek působí ve 30 zemích, kde má registrovaných více než 50 milionů zákazníků a 1,5 milionu partnerských řidičů. Založena byla v roce 2013, původně se jmenovala Taxify. Od roku 2015 působí také v České republice.
Největší čínský provozovatel alternativní taxislužby Didi Chuxing chce z plánované primární veřejné nabídky akcií (IPO) ve Spojených státech získat více než čtyři miliardy dolarů (85,3 miliardy korun). Vyplývá to z prohlášení pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Didi plánuje největší IPO čínské firmy na Wall Street od dob Alibaby
Zprávy z firem
Sdílená ekonomika má svět zachránit před nedostatkem zdrojů a plýtváním. Ve skutečnosti jde o byznys, který za image bohulibé činnosti schovává mnoho problémů.Byznys za maskou sdílení
Money
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.