Boris Šťastný končí ve vedení Alzheimer Home

Bývalý poslanec ODS Boris Šťastný založil dnešní síť zařízení se zvláštní péčí v roce 2015 spolu s Milanem Šedivým. O tři roky později vstoupila do Alzheimer Home investiční skupina Penta, která začala síť alzheimer center postupně rozšiřovat a zároveň propojovat s Penta Hospitals.
K 1. srpnu letošního roku došlo k definitivnímu začlenění Alzheimer Home do struktur Penty a dosazení nového managementu a nové správní rady. Šéfkou správní rady Alzheimer Home se tak stala šéfka Penta Hospitals Barbora Vaculíková. Ta přitom vystřídala zakladatele a dlouhá léta nejviditelnější tvář Alzheimer Home Borise Šťastného.
„Není v tom žádná kontroverze. Dokončilo se to, co jsme dlouho avizovali a chystali již od vstupu Penta Hospitals v roce 2018. Součástí dohody tehdy byl plán rozvoje a cílem bylo stát se jedničkou na tuzemském trhu. To se letos povedlo díky akvizici Alzheimercentrum a nyní je Alzheimer Home největším soukromým poskytovatelem pobytových sociálních služeb u nás s nějakými 1700 zaměstnanci a téměř třemi tisícovkami lůžek,“ vysvětlil serveru newstream.cz Šťastný.
Péče o seniory měl být byznys budoucnosti. Budoucnost již nastala. Nejen že rostou neustále nová centra pro důchodce, ale začala i konsolidace trhu. Větší hráči začali nakupovat menší.
Penta chce do domů pro seniory investovat miliardy. Už teď je lídrem trhu
Zprávy z firem
„Restrukturalizace managementu byla také předem domluvená. Odešel jsem z pozic jednatele několika firem, které pod Alzheimer Home spadaly a odešel jsem také z postu předsedy správní rady. Zkrátka odcházím z každodenní operativní role. Chci se nadále věnovat kreativní podnikatelské činnosti a rozvoji technologií,“ dodal lékař a bývalý politik.
„Boris Šťastný se na směřování společnosti bude nadále podílet. Zůstal členem správní rady a se svou společností Respimed bude nadále poskytovat zdravotnické služby pro většinu zařízení Alzheimer Home,“ potvrdil kontinuitu vztahů investiční manažer Penty Jan Kocián. „Na různých projektech chceme spolupracovat s oběma zakladateli Alzheimer Home,“ podotkl Kocián.
„Fondy pro bohaté”, tedy takzvané Fondy kvalifikovaných investorů, kam se dá investovat s částkou minimálně milion korun, rostou v Česku jako houby po dešti - a zaměřují se na různá aktiva. Property Fund for Living (PFFL) založený developery Robertem Sekerou z RS Group a Milanem Kuštou z K2 invest sází na investice do domovů pro seniory. Koupil první vlaštovku v Plzni.
Na lůžko pro seniora se čeká dva roky. Nový fond chce masivně stavět nové domovy
Money
Alzheimer Home je jedničkou v sociální péči
V současnosti má síť Alzheimer Home 26 zařízení se třemi tisíci lůžky. Menší podíl představují lůžka pro seniory, drtivá většina je pro klienty se zvláštními potřebami, často spojenými právě s demencí.
V letošním roce se součástí skupiny stal hlavní konkurent – síť Alzheimercentrum. Tu od roku 2017 vlastnila investiční skupina Creditas miliardáře Pavla Hubáčka.
Majoritním poskytovatelem sociálních služeb v České republice však nadále zůstává veřejný sektor, který z celkových zhruba 60 tisíc lůžek provozuje 75 procent.
Investice má slovenskému start-upu S-Case pomoci především při získávání dalších partnerů telemedicínského projektu.
Miliardáře z bpd partners zaujali doktoři na síti. Do S-Case vloží půl milionu eur
Zprávy z firem
Tloustnutí, únava, nemoci a předčasné stárnutí. To vše dokáží způsobit špatně fungující mitochondrie. Další díl seriálu o biohackingu řeší, jak zlepšit mitochondriální zdraví.
Biohacking: Zdravé mitochondrie oddálí stárnutí
Enjoy
Po dvou letech života světové populace s covidovou pandemií vědci získávají stále nová fakta o chování a vlivu koronaviru způsobujícího nemoc COVID-19. Badatelé z Oxfordské univerzity nyní zjistili, že prodělání covidu může způsobit zmenšení mozku a jeho schopností jako deset let stárnutí. Dokonce i mírný případ COVID-19 může poškodit mozek a zhoršit myšlení, uvedli vědci ve studii publikované v prestižním časopise Nature.
Covid dokáže zmenšit mozek stejně jako deset let stárnutí, zjistila studie
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.