Britská firma Morrisons odmítla nabídku na převzetí. Cení se na víc

Britský maloobchodní prodejce Morrisons o víkendu odmítl nabídku amerického fondu soukromého kapitálu Clayton, Dubilier & Rice (CD&R) na jeho převzetí. Američané byli za síť supermarketů ochotni zaplatit 5,5 miliardy liber (163,71 miliardy korun). Akcie řetězce v pondělí zareagovaly třetinovým růstem.
Investoři se domnívají, že firma by mohla nabídku čtvrtému největšímu britskému řetězci supermarketů co do výše tržeb ještě zvýšit.
Morrisons nabídku odmítl právě s odůvodněním, že firmu a její výhled do budoucna výrazně podhodnocuje. Společnost CD&R podle analytiků vyhodnocuje, jaký další krok nyní podnikne. Čas podat závaznou nabídku má do 17. července. Britský řetězec spolupracuje s internetovým prodejcem Amazon a dlouho se diskutovalo o tom, že zájem o převzetí Morrisons by mohl projevit právě tento americký prodejce, uvedla agentura Reuters.
V reakci na to, že zájem by mohl být v Británii o celý sektor maloobchodních řetězců potravin, posílily také akcie rivalů Tesco a Sainsbury's. V dubnu zvýšil svůj podíl v Sainsbury's téměř na deset procent český miliardář Daniel Křetínský, což podle Reuters vzbudilo dohady o chystaném převzetí firmy.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.