Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Budoucnost pro Delta Air? Létající taxíky. Firma do nich investuje desítky milionů dolarů

Delta Airlines
ČTK
 ČTK

Americká letecká společnost Delta Air Lines investovala 60 milionů dolarů (zhruba 1,5 miliardy korun) do firmy Joby Aviation, která chce vyrábět a provozovat létající taxíky s elektrickým pohonem podobné helikoptérám. Informovala o tom agentura AP.

Delta ve firmě Joby výměnou za svou investici získala dvouprocentní podíl. Upozornila, že v budoucnosti by do tohoto podniku mohla investovat dalších 140 milionů dolarů.

Šéf Delty Ed Bastian uvedl, že aerolinky v rámci své investice získají křeslo ve správní radě společnosti Joby. Delta by chtěla ve spolupráci s firmou Joby nabízet přepravu létajícími taxíky na letiště a z letiště v New Yorku a v Los Angeles.

Mobileye

Intel vysílá strůjce robotických taxíků na burzu. Riskuje, doba tomu nepřeje

Intel jde do rizika. V čase, kdy růstové akcie dostávají na frak a rozruch okolo futuristických technologiích utichá tváří v tvář rostoucí inflaci a makroekonomickým obavám, vysílá svoji divizi Mobileye na burzu.

Přečíst článek

Joby je jednou z několika společností, které pracují na elektrických vznášedlech umožňujících kolmé starty a přistání. Firma doufá, že zahájí lety v roce 2024.

Letecké společnosti se v poslední době čím dál více zajímají o možnost využití elektrických vznášedel ke krátkým letům, díky kterým by se cestující vyhnuli silničnímu provozu. Americká letecká společnost United Airlines již dříve oznámila předběžnou objednávku létajících taxíků s elektrickým pohonem, které vyvíjí firmy Archer Aviation a Eve, píše AP.

autonomní vozy

Vítězství techniky. Baidu získalo v Číně licenci na taxíky zcela bez řidiče

Malý krok pro lidstvo, ale velký pro firmu Baidu, chtělo by se parafrázovat slavný výrok Neila Armstronga při vstupu na povrch Měsíce. Společnost Baidu získala v Číně licenci k provozování autonomních taxi zcela bez řidiče, což sama firma přirovnává nejen k přistání na Měsíci, ale rovnou k vybudování základny na něm, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme