Bývalý americký ministr financí chce koupit TikTok. Je to skvělý podnik, uvedl

Bývalý americký ministr financí Steven Mnuchin dává dohromady tým investorů, s nimiž se pokusí koupit sociální síť TikTok. Řekl to ve vysílání televize CNBC, která se zaměřuje na finance. Mnuchin svůj plán předložil jen několik hodin poté, co americká Sněmovna reprezentantů přijala návrh, který by umožnil TikTok ve Spojených státech zakázat.
„Myslím, že ta legislativa by měla projít, a také si myslím, že by ten podnik měl být prodán,“ řekl Mnuchin na CNBC v pořadu Squawk Box. „Je to skvělý podnik a já dám dohromady skupinu, která TikTok koupí,“ dodal. O jaké investory jde, ale neupřesnil.
Majitelem sítě TikTok je čínská společnost ByteDance. Středeční návrh dolní komory amerického Kongresu předpokládá, že ByteDance bude muset síť TikTok odprodat. Jestliže tak neučiní, bude možné TikTok v USA zakázat.
Svět letos čeká na pět desítek volebních klání, ve kterých patrně bude možné sledovat šíření dezinformací s využitím umělé inteligence (AI), která se rozvíjí závratnou rychlostí. Prakticky kdokoli s nekalými úmysly vybavený chytrým telefonem může snadno stvořit příspěvek, který oklame voliče. Zvláště nebezpečné budou takzvané deepfakes, tedy uměle vytvořené nebo zmanipulované obrázky, zvukové nahrávky nebo videa, píše agentura AP.
Zmatené lidstvo. Do volebního roku 2024 razantně promluví dezinformace a deepfakes
Politika
Nešlo by o první významnou dohodu, do které se Mnuchin po odchodu z ministerstva financí zapojil. Minulý týden se jeho společnost Liberty Strategic Capital stala hlavním investorem při posílení kapitálu o jednu miliardu dolarů (více než 23 miliard korun) na stabilizaci banky New York Community Bancorp (NYCB).
Američtí zákonodárci mají obavy, že nad platformou TikTok má přes firmu ByteDance kontrolu Peking, který by svůj vliv mohl zneužívat proti Američanům. TikTok už taková tvrzení mnohokrát odmítl a návrh označuje za protiústavní, podobně jako někteří zákonodárci i experti.
Platforma TikTok je založena na nahrávání a publikování krátkých videí, oblíbili si ji zejména mladí lidé. Aplikace dříve umožňovala uživatelům vytvářet krátké videoklipy o délce maximálně 15 vteřin, později byla délka prodloužena na tři minuty a nyní je možné nahrávat videoobsah s délkou až deseti minut.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.