Průmyslník Strnad se rozkročil do jaderného průmyslu. Koupil Chemcomex

Průmyslník Jaroslav Strnad na přelomu roku koupil třebíčského výrobce potrubních systémů pro jaderné elektrárny Chemcomex. Informaci, která vyplynula z evidence skutečných majitelů firem, jako první přinesl server E15. Deníku ji bez dalších detailů potvrdil Strnadův mediální zástupce Andrej Čírtek. Výše transakce tak nebyla odtajněna.
Strnad koupil podle serveru 90procentní podíl v jediném vlastníkovi Chemcomexu, společnosti Solution CS. Obchod se uskutečnil už loni, ale v obchodním rejstříku je skutečný vlastník Solution CS skrytý za anonymními akciemi na jméno. To, že Chemcomex vlastní Strnad, ukázal až registr skutečných majitelů firem, zpřístupněný veřejnosti od začátku letošního června. Strnadova skupina CE Industries podle E15.cz už dříve spolupracovala s Chemcomexem.
„Chemcomex na trhu působí již 30 let a jeho zkušenosti a know-how jsou nejen v jaderné energetice na velmi vysoké úrovni. Rádi bychom z této středně velké firmy vybudovali významného dodavatele energetických celků nejen v Česku, ale také ve střední a východní Evropě,” řekl serveru Čírtek. „Rádi bychom zkušenosti zužitkovali i v rámci podílu českého průmyslu na nových projektech jaderné energetiky v Česku,” dodal.
Chemcomex se zabývá také dekontaminací odstavovaných jaderných elektráren, dekarbonizací energetických zdrojů či likvidací tekutých radioaktivních odpadů. Loňské auditované výsledky Chemcomexu zatím nejsou k dispozici, ale předběžné odhady tržeb jsou podle serveru na úrovni vyšších stovek milionů korun.
Jaroslav Strnad založil průmyslový holding Czechoslovak Group, který nyní vede jeho syn Michal Strnad. Jaroslav Strnad působí ve skupině CE Industries, která se kromě energetiky zabývá mimo jiné železničním průmyslem nebo odpadovým hospodářstvím.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.