Části zdrojového kódu Twitteru unikly na internet, Musk se obrátil na soud

Části zdrojového kódu sociální sítě Twitter unikly na internet. Firma, kterou loni převzal šéf automobilky Tesla Elon Musk, se soudní cestou snaží získat informace o původci úniku. S odvoláním na soudní záznamy z minulého pátku o tom informovala agentura Reuters.
Uživatel jménem FreeSpeechEnthusiast zveřejnil na platformě Github různé části zdrojového kódu, uvádí soudní dokument. Uživatelské jméno patrně odkazuje na Muska, který se označuje za „zastánce svobody projevu”, ale od převzetí firmy prosadil několik zásadních změn ve fungování sítě.
Platforma Github spadá pod softwarovou společnost Microsoft a kód na žádost Twitteru už v pátek stáhla. Účet FreeSpeechEnthusiast podle Twitteru porušil autorská práva firmy.
Musk po převzetí Twitteru snížil počet zaměstnanců o více 70 procent, vyplývá z údajů, které na konci února uvedl list The New York Times. Sociální síť se po zmírnění požadavků na moderování obsahu potýká s odlivem inzerentů. Únik zdrojového kódu je tak pro Muska dalším problémem.
MIliardář a šéf Tesly o víkendu naznačil, že cena firmy od října, kdy ji převzal, klesla o více než polovinu. Zaměstnancům společnosti dal akciové garance v hodnotě 20 miliard dolarů (téměř 442 miliard korun). Za provozovatele sociální sítě loni zaplatil 44 miliard dolarů.
Elon Musk převzal Twitter loni na podzim, když za sociální síť po soudních tahanicích nakonec zaplatil 44 miliard dolarů a stáhl veškeré akcie z burzy. Od té chvíle se však hodnota Twitteru prudce propadá.
Muskovo působení v Twitteru seřízlo hodnotu firmy o polovic
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.