Cena dál stoupá. Strnadova CSG dá za divizi firmy Vista o 100 milionů dolarů víc

Společnost Czechoslovak Group (CSG) miliardáře Michala Strnada se dohodla na dalším zvýšení částky, kterou by měla zaplatit za převzetí divize sportovního vybavení a zbraní Kinetic Group americké firmy Vista Outdoor, a to o 100 milionů dolarů, tedy zhruba 2,3 miliardy korun.
Firma Vista Outdoor oznámila, že dodatek smlouvy zvyšuje kupní cenu na 2,1 miliardy dolarů (téměř 49 miliard korun) z dřívějších dvou miliard dolarů.
Vista rovněž uvedla, že nadále doporučuje svým akcionářům, aby hlasovali ve prospěch této transakce. Dodala, že odmítla nejnovější nabídku na převzetí ze strany společnosti MNC Capital, kterou označila za neadekvátní a oportunistickou.
Společnost Vista nedávno odložila mimořádnou valnou hromadu, na které měli její akcionáři o prodeji divize Kinetic Group do rukou CSG hlasovat. Valná hromada se měla původně konat 2. července, firma ji ale přesunula na 23. července.
Americký výrobce munice a outdoorového vybavení, společnost Vista Outdoor, obdržel další nabídku na odkoupení divize Kinetic Group. Nejmenovaný zájemce za divizi nabízí více než dvě miliardy dolarů (46 miliard korun). Na konci května se přitom Vista už předběžně dohodla s českou společností Czechoslovak Group (CSG) miliardáře Michala Strnada, že jí divizi za 1,96 miliardy dolarů (45 miliard korun) prodá.
Vista Outdoor odmítla další nabídku na převzetí. Strnad ale ještě nemá nic jisté
Zprávy z firem
Dvojí navýšení
Vista se na prodeji divize firmě CSG dohodla již loni v říjnu, kupní cena tehdy byla stanovena na 1,91 miliardy dolarů. O převzetí aktivit společnosti Vista Outdoor nicméně projevily kromě CSG zájem také další podniky, zejména MNC Capital. Firmy CSG a Vista se letos v květnu dohodly na zvýšení kupní ceny o 50 milionů dolarů a v červnu o dalších 40 milionů dolarů.
CSG je globálně působící holding, hlavní výrobní podniky má v České republice, na Slovensku, ve Španělsku, Itálii, Indii, Velké Británii a v USA. Zaměřuje se na strojírenství, automobilový, železniční, letecký a obranný průmysl. V podnicích začleněných do holdingu CSG a v propojených firmách pracuje více než 10 000 zaměstnanců.
Kopřivnická společnost Tatra Defence Vehicle se bude podílet na výrobě švédských pásových transportérů BvS10 výrobce BAE Systems Hägglunds. Informaci zveřejnil portál Informačního centra o NATO v Praze. Transportéry slouží v několika spojeneckých armádách, a to hlavně díky schopnostem operovat v extrémních podmínkách.
Zářez pro Strnada. Tatra Defence Vehicle se bude podílet na výrobě švédských transportérů
Zprávy z firem
Na území španělského města Granada se střelný prach vyrábí nepřetržitě již neuvěřitelných 700 let. Tenhle unikátní historický milník si 31. května slavnostně připomněla společnost Fábrica de Municiones de Granada (FMG), která je nositelem tradice výroby střelného prachu v Granadě, a i po sedmi stoletích tento produkt nadále vyrábí. Od roku 2020 ji v produkci nejenom střelného prachu pomáhá slovenský holding MSM Group, člen průmyslově-technologické skupiny Czechoslovak Group (CSG).
Střelný prach ve španělské továrně vyrábějí už 700 let. Poslední roky ve spolupráci se českým miliardářem Strnadem
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.