Čínský svaz automobilek odvolal závazek šestnácti společností, které se chtěly vyhnout abnormální cenotvorbě

Čínský svaz výrobců automobilů CAAM kvůli antimonopolnímu zákonu odvolal čtvrteční příslib 16 automobilek, že se vyhnou "abnormálnímu stanovování cen".
Závazek automobilek sdružených ve svazu CAAM, jako jsou výrobci elektromobilů Nio, Li Auto a Xpeng, přijala i americká Tesla. Interpretoval se jako projev příměří v cenové válce, kdy snižování cen ml ohrožuje ziskovost celého odvětví, napsala agentura Reuters.
Svaz CAAM v prohlášení uznal, že závazek ohledně stanovování cen porušil čínský antimonopolní zákon. Prohlásil, že jej ze seznamu přijatých závazků vyškrtne. Dodal, že na své členy dohlédne, aby dodržovali antimonopolní zákon, ceny stanovovali nezávisle na sobě, a vedli tak spravedlivou hospodářskou soutěž.
Největší čínská automobilka SAIC Motor má v plánu postavit svou továrnu v Evropě. Vyrábět se v ní mají pouze automobily na elektrický pohon, píše server BBC News. Čínský koncern vlastní anglickou značku MG, výroba těchto vozů v Británii však skončila v roce 2016. Čínská automobilka tvrdí, že v loňském roce prodala v Evropě přes 100 tisíc vozů.
Čínská automobilka SAIC Motor má v plánu postavit továrnu v Evropě
Zprávy z firem
Americký výrobce elektromobilů, který vede Elon Musk, začal koncem loňského roku snižovat ceny v Číně. To přimělo další velké značky, aby se na začátku roku 2023, kdy se prodeje zpomalily, připojily s výraznými slevami.
V pátek Tesla zavedla globální program, který umožňuje kupujícím získat dodatečné slevy prostřednictvím doporučení od stávajících zákazníků. Tuto strategii tradiční výrobci automobilů používají ke zvýšení prodeje už dlouho.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.