Česká appka na správu financí Spendee je podle CNBC mezi TOP 200 nejlepšími fintechy na světě

Česká společnost Spendee se ocitla na seznamu 200 nejlepších finančně technologických (fintech) společností světa. Seznam sestavila zpravodajská televize CNBC spolu s nezávislou společností zabývající se průzkumem trhu Statista. Zařadily na něj firmy, které podle nich vytvářejí inovativní produkty a služby související s technologiemi a financemi.
Spendee se objevila v kategorii digitální finanční plánování. V kategorii neobank, tedy nových digitálních bank, je také polská mBank, která nabízí své služby i v Česku.
CNBC a Statista sestavily seznam na základě metodiky, která zjišťovala, jak si jednotlivé společnosti vedly v porovnání se souborem důležitých ukazatelů výkonnosti, včetně celkového počtu uživatelů, objemu a tržeb.
Podniky byly rozděleny celkem do devíti kategorií, protože obchodní výsledky fintech společností v různých oblastech financí nelze srovnávat obdobně. Tyto kategorie jsou: neobanky, digitální platby, digitální aktiva, digitální finanční plánování, digitální správa majetku, alternativní financování, alternativní půjčky, digitální bankovní řešení a digitální podnikatelská řešení.
Finance pod kotrolou
Finanční plánování je podle CNBC jednou z velkých oblastí financí, která se mění díky technologiím. Lidé se při správě svých financí totiž obracejí k onlinovým nástrojům, a nahrazují tak těžkopádné papírové nástroje.
V současné době existuje spousta platforem, které uživatelům umožňují lepší přehled o financích. Mnoho hráčů se také zaměřilo na vzdělávání, zejména s ohledem na růst životních nákladů, který značně zatěžuje rozpočty domácností. Celkem server Statista v této oblasti vybral 20 jmen, která podle něj patří mezi globálně vedoucí společnosti v inovacích v oblasti finančního plánování.
Nápad na aplikaci vzešel z běžného života. „Uvědomila jsem si, že se musím odstěhovat od rodičů, a platit si všechno sama, ale nevěděla jsem jak na to,“ říká spoluzakladatelka projektu Nekrachni Maria Šimůnková. Se spolužákem Jakubem Rychlým vytvořili výukové plány pro školy, ze kterých se později vyvinula mobilní aplikace.
FreshStart: Z vlastní potřeby vyvinuli aplikaci Nekrachni. Generaci Z pomáhají finančně dospět
Newstream TV
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.