Česko-americká spolupráce funguje. Firma Gen Digital zvýšila zisk o 115 procent

Antivirová firma Gen Digital, která vznikla spojením české společností Avast a americké NortonLifeLock, zvýšila ve druhém fiskálním čtvrtletí končícím v září čistý zisk o 115 procent na 149 milionů dolarů, což je asi 3,4 miliardy korun. Celkové tržby se zvýšily o 27 procent na 948 milionů dolarů, tedy v přepočtu 21,6 miliardy korun.
Firma se ve druhém čtvrtletí také vrátila k postupnému růstu počtu zákazníků, když jej zvýšila o 380 tisíc. Jejich celkový počet se blíží 500 milionům. Objem fakturace vzrostl o 28 procent na 923 milionů dolarů.
„Věděli jsme, že Avast a NortonLifeLock společně budou firma, která dokáže zajistit kyberbezpečnost všech, proto jsme právě před rokem vytvořili Gen. Role našich digitálních životů stále roste, avšak stejně tak rostou i kyber hrozby. Díky naší integrované platformě a technologiím, které dokážeme přímo či prostřednictvím našich partnerů poskytovat po celém světě, a také našemu závazku se službami uspět, má Gen ty nejlepší předpoklady být předním hráčem na tomto dynamickém a rozvíjejícím se trhu,“ uvedl generální ředitel společnosti Vincent Pilette.
Japonské videoherní společnosti Nintendo stoupl za šest měsíců fiskálního roku čistý zisk o 17,7 procenta na rekordních 271,3 miliardy jenů, tedy zhruba 41,5 miliardy korun. Firma dále uvedla, že díky vysokému prodeji videoher a slabšímu jenu zlepšila výhled na celý fiskální rok.
Hrdina Link pomohl Nintendu. Firma ohlásila rekordní čistý zisk a zlepšila výhled
Zprávy z firem
Za celý letošní fiskální rok společnost očekává celkové tržby v rozmezí 3,81 až 3,835 miliardy dolarů, tedy 87 až 87,4 miliardy korun.
Do portfolia společnosti Gen patří značky Norton, Avast, LifeLock, Avira, AVG, ReputationDefender a CCleaner. Firma produkty a služby v oblasti kybernetické bezpečnosti, ochrany soukromí a identity poskytuje ve více než 150 zemích. Akcie firmy se již rok obchodují ve Spojených státech na technologické burze Nasdaq.
Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Baudiš je podle aktuálního žebříčku časopisu Forbes sedmým nejbohatším Čechem, Kučerovi patří 11. místo. Firma se stala jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení díky bezpečnostním programům pro počítače i mobilní zařízení.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.