Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Českomoravská Nemovitostní má nového šéfa přes akvizice

Jiří Šustr
Českomoravská Nemovitostí, užito se svolením
 nst
nst

Novým vedoucím investičního a transakčního oddělení skupiny Českomoravská Nemovitostní se stal Jiří Šustr, který ve skupině dosud zastával pozici investičního a transakčního manažera. Jeho cílem bude prostřednictvím nových akvizic rozšířit portfolio společnosti. Pro letošek má skupina na nové nákupy připraveny dvě miliardy korun.

Šustr bude z nové pozice odpovědný za efektivní alokaci kapitálu v rámci skupiny. Zastřeší operativní i komerční stránku veškerých investičních a divestičních aktivit skupiny. I nadále se bude aktivně věnovat vyhledávání a vyhodnocování nových investičních příležitostí a navazování obchodních vztahů.

Po loňském vyčkávání společnost chystá nové transakce. „V segmentu kancelářských nemovitostí byla v druhé polovině minulého roku značně nižší transakční aktivita. Trh po výrazné změně úrokových sazeb hledal novou cenovou úroveň. Nyní již očekáváme ustálení situace a nalezení nové, tržně akceptované cenové úrovně, jež dodá současným majitelům komerčních budov potřebnou důvěru vstoupit na trh,“ vysvětluje generální ředitel ČMN Karel Bor.

Šustr poladí investiční portfolio ČMN

„Zatímco v prvních pěti letech své existence skupina ČMN kontinuálně rychle rostla, uplynulý rok se u nás nesl ve znamení stabilizace. Mým hlavním cílem nyní bude využít aktuální situaci na trhu, uzavřít akvizice, které naplní očekávání jak naše, tak prodávající strany, a tím opět nastartovat růst společnosti,” dodal Šustr.

Na pozici vedoucího oddělení se Šustr přesunul po necelých čtyřech letech ve společnosti. Nejprve dva roky působil jako transakční analytik, následně byl povýšen na manažerskou pozici a odpovídal za hladký průběh svěřených realitních transakcí po procesní i finanční stránce. Před nástupem do Českomoravské Nemovitostní působil několik let jako konzultant oddělení transakčního poradenství společnosti EY, kde připravoval finanční due diligence pro klienty z řad investičních fondů a průmyslových firem. Vystudoval obor finance na Masarykově univerzitě v Brně.

Českomoravská Nemovitostní je česká investiční skupina založená v roce 2016. Zaměřuje se na dlouhodobé investice a správu prémiových komerčních nemovitostí v atraktivních lokalitách. S celkovou hodnotou spravovaného majetku přes 14 miliardy korun a pronajímatelnou plochou komerčních nemovitostí bezmála 150 tisíc metrů čtverečních patří ČMN v současnosti mezi pět největších pronajímatelů kancelářských ploch v Praze.

Petr Morcinek: Propad cen nemovitostí je vizitkou neschopných realiťáků

Ceny nemovitostí padají a s nimi velká část realitního trhu. Roste nervozita a napětí. A v tisku se objevují realitkami živené titulky, které se klientům snaží vnutit, že doba je zlá a výhodně prodat není možné. Jenže situace je z mého pohledu jiná. Většina z těch, kteří prodávají se slevou, totiž nevyčerpají většinu možností, jak to dělat jinak a lépe, píše v komentáři pro Newstream Petr Morcinek, majitel realitní společnosti M&M Reality.

Přečíst článek

Vizualizace nové nejvyšší budovy v ČR AZ Tower. Budova bude mít po dokončení výšku 109,1 m

Brněnské kanceláře se vylidňují. A bude hůř, ukazuje analýza

Klesající počet absolventů vysokých škol, nedostatečné pobídky i proměna trhu po pandemii covidu zřejmě povedou k rostoucí neobsazenosti kancelářských prostor v Brně. V analýze aktuální situace o tom informovala poradenská společnost Cushman&Wakefield, která regionální kancelářský trh sleduje.

Přečíst článek

Green Point - administrativní budova na pražském Smíchově.

Praha je drahá. Realitní fond Wood & Company vyrazil na nákupy do Varšavy

Realitní fond české investiční skupiny Wood & Company letos plánuje rozšířit své portfolio o dvě kancelářské budovy ve Varšavě. Zástupci společnosti na setkání s médii v Praze uvedli, že by mělo jít o nákup odhadem za sto milionů eur, tedy asi 2,37 miliardy korun. O které budovy jde, nespecifikovali. Sdělili, že firma se nebrání ani investicím v českém hlavním městě, Praha je ale podle nich drahá.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové budovy filharmonie v Praze se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group.

Dalibor Martínek: Kalousek má novou funkci, bude dohlížet na peníze pro Vltavskou filharmonii

Přečíst článek
Doporučujeme