Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Český datový start-up Manta expanduje do Irska a Portugalska

Tomáš Krátký, founder a CEO Manta
Manta/užito se svolením Manta
 nst
nst

Česko-americký startup Manta, který vyvíjí nástroj pro analýzu datových toků v IT prostředí velkých firem, otevřel své nové pobočky v portugalském Lisabonu a irském Dublinu. Po Praze, New Yorku a floridské Tampě jde podle sdělení společnosti Manta o čtvrtou a pátou fungující pobočku technologické firmy.

„V Lisabonu chceme vybudovat primárně centrum pro produktový vývoj, provoz a podporu existujících klientů. Rychle rosteme, máme velkou poptávku po talentovaných lidech s vynikající angličtinou a museli jsme se rozhodnout, zda zvolíme plně distribuovaný model nebo se přikloníme k jedné konkrétní lokalitě a otevřeme druhou kancelář. Po pečlivé analýze jsme se rozhodli pro Portugalsko, resp. Lisabon. Jsou zde vynikající technické univerzity, vysoká kvalita angličtiny a kultura založená na lidských vztazích, což je důležité pro další rozvoj naší firemní kultury,“ představuje záměr expanze do Portugalska Tomáš Krátký, zakladatel a CEO společnosti Manta s tím, že experti lisabonské pobočky se nově zaměří i na budování řešení pro cloudové technologie.

Hlavní vývojářské centrum Manty zůstává i nadále v Praze. Dublinská pobočka se naopak zaměří na obchodní činnost a kontakt s evropskými korporacemi, které systémy Manty využívají.

Carvago, ilustrační foto

České Carvago vstupuje na německý trh. Nabídne statisíce ojetin

Český start-up Carvago, který je nevětším tuzemským online prodejcem ojetých vozů, po Česku, Slovensku a Polsku expanduje dále do Evropy. Nakupovat ojetá auta kompletně online bude učit také zákazníky v Německu.

Přečíst článek

Manta v oblasti datového managementu nabízí unikátní řešení pro analýzu datových toků. Datové toky reprezentují znalost o původu dat a o jejich komplexní cestě od okamžiku vzniku až po konečné využití v manažerských či analytických reportech. Česko-americká softwarová společnost Mamna vznikla v roce 2008, prošla dvěma investičními koly a v rámci Series A získala investici ve výši 13 milionů dolarů od kapitálového fondu Bessemer Venture Partners, SAP.io, německého Senovo a českých Credo Ventures. Pobočky má vedle Prahy také v New Yorku, Tampě a nově v Lisabonu a Dublinu. Zaměstnává přes sto lidí. 

Ondřej Krátký, CEO Liftago

Ondřej Krátký: Liftago není jen taxi, budujeme firmu na dalších sto let

Stále ještě mladý manažer Ondřej Krátký již čtyři roky vede společnost Liftago. Firma, která propojuje taxikáře se zákazníky mobilní aplikací, přežila rok a půl s covidem. Zeštíhlela, ale žije. Místo chybějících zákazníků začala víc vozit balíky. Kam Krátký firmu povede dál?

Přečíst článek

Martin Cígler

Budoucí miliardář Cígler: Vizi prodat firmu nemám, zajímavé nabídce bych se ale nebránil

Hned po sametové revoluci začal Martin Cígler podnikat, vytvořil svůj první účetní program pro firmy. Nyní je společnost Solitea, kterou založil a vede ji, hegemonem podnikového software ve střední Evropě. A dál roste. Její programy využívá přes čtvrt milionu firem v Česku, na Slovensku, v Rakousku, Slovinsku a dalších zemích. Solitea v posledních letech kupuje ve spojení s investiční skupinou Sandberg jednu firmu za druhou a zvětšuje svůj dosah. Má Dotykačku, iDoklad a dalších víc než třicet produktů. Už kolem ní začaly kroužit nadnárodní IT koncerny. Cígler má našlápnuto stát se jedním z nejbohatších lidí v Česku.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Sam Altman je průkopníkem umělé inteligence i pokročilé jaderné energetiky

Dobrý týden pro vlastníka ChatuGPT. Nová investice jej vystřelila mezi nejcennější start-upy světa

Přečíst článek
Doporučujeme