Český datový start-up Manta získal od investorů dalších 800 milionů. Přispěl i Kučera z Avastu
Českoamerický datový start-up Manta získal další kapitálovou investici ve výši 35 milionů dolarů, v přepočtu asi 800 milionů korun. Nově mezi investory figuruje i Eduard Kučera z Avastu. Firma uvedla, že peníze posílí její snahy o globální expanzi.
Nové financování má firmě podle zakladatele a generálního ředitele Tomáše Krátkého (na snímku) umožnit pokračovat v globální expanzi a v dalším rozvoji produktů, které zákazníkům pomáhají překonávat slepá místa v datových systémech, stojí ve sdělení firmy.
Softwarovou platformu Manta používají firmy po celém světě k vytváření tzv. mapy datových toků, která jim umožňuje získat kompletní přehled nad všemi systémy, které používají na zpracování dat.
Česko-americká softwarová společnost Manta, která vyvíjí nástroj pro mapování datových toků v IT prostředí velkých firem, jmenovala novým viceprezidentem obchodu Chrise Baddeleyho. Ten bude mít na starosti zejména expanzi v USA. Baddeley přichází ze společnosti Cloudera.Expanzi a obchod společnosti Manta v USA povede Chris Baddeley
Zprávy z firem
„Data patří k nejcennějším aktivům každé firmy a automatizovaná platforma společnosti Manta mění způsob správy dat díky přehledné vizualizaci veškerých datových toků, čímž šetří zákazníkům čas, peníze i lidi,“ uvedla Marieke Christmannová, ředitelka společnosti Forestay Capital, která vedla investiční kolo.
Na investičním kole Série B se podíleli stávající investoři Bessemer Venture Partners, SAP, Senovo, Credo Ventures a Dan Fougere. Nově se zapojili například zakladatel společnosti Avast Eduard Kučera či Evropská banka pro obnovu a rozvoj.
Investiční kolo Série B se uzavírá v době, kdy společnost otevřela nové kanceláře v Lisabonu a Dublinu. Hlavní sídlo firmy je v Praze, v USA má pobočky v New Yorku a floridské Tampě. Celkem Manta zaměstnává více než 150 zaměstnanců po celém světě.
Startup Manta vznikl v roce 2008 původně jako interní nástroj pro mapování datových toků. V roce 2015 začala Manta fungovat jako samostatná firma, která postupně se rozvinula, prošla dvěma investičními koly v celkové hodnotě 18 milionů dolarů. Mezi uživatele patří střední a velké společnosti a korporace zejména z finančního, telekomunikačního a zdravotního sektoru po celém světě.
Česko-americký startup Manta, který vyvíjí nástroj pro analýzu datových toků v IT prostředí velkých firem, otevřel své nové pobočky v portugalském Lisabonu a irském Dublinu. Po Praze, New Yorku a floridské Tampě jde podle sdělení společnosti Manta o čtvrtou a pátou fungující pobočku technologické firmy.Český datový start-up Manta expanduje do Irska a Portugalska
Zprávy z firem
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.