Český developer opět vyrazil na nákupy do Latinské Ameriky. Po Kostarice získal lukrativní pozemky v Panamě

Český developer opět míří za oceán. Po akvizici pozemků v Kostarice koupil UDI Group také pozemky v sousední Panamě. Plánuje na nich postavit dva výškové rezidenční objekty za 750 milionů korun.
V Panama City skupina získala skupina dva pozemky. První z nich je ve druhé linii u Tichého oceánu v moderní a velmi žádané čtvrti Coco del Mar. Tam postaví 25podlažní dům s až 140 byty. Investice do něj se bude pohybovat kolem půlmiliardy korun.
Výstavbou cílí na místní i na Američany. „Panama je velmi rozvinutý fungující trh, který těží z příjmů z průplavu a velmi dobře fungujícího rozvinutého bankovnictví. Zaměřili jsme se na to, v čem jsme silní, tedy na bydlení pro vyšší střední třídu,“ vysvětlil ředitel UDI Group pro karibskou oblast Štěpán Svoboda.
Spousta velkých a úspěšných českých firem nyní slaví svá jubilea. Vznikly zhruba před třiceti lety. Majitel uspořádá velkolepou party, balónky, hudba. Dobíhá etapa, kdy současní padesátníci a šedesátníci zakládali své firmy. Klíčovou otázkou je, co bude s jejich firmami dál.
Dalibor Martínek: Co zbyde po českých miliardářích? Zatím to nevypadá na velkou slávu
Názory
Na projektu UDI spolupracuje s lokálními architekty. Ke spolupráci by však skupina chtěla přivést také některý z významných evropských ateliérů.
Kromě 25podlažního domu v Coco del Mar bude UDI Group stavět v Panama City také další projekt, který se nachází blíže centru. V objektu bude až 80 bytů a celkově by se investice měla vyšplhat ke čtvrt miliardě korun.
Před dvěma měsíci skupina koupila pozemek v Kostarice, kde připravuje projekt bytového domu s 15 podlažími a asi 120 byty. Kromě Kostariky a Panamy UDI Group působí i tuzemsku, Polsku, Maďarsku a Srbsku.
Developerská společnost JRD může začít stavět svoji první administrativní budovu. Projekt na pražském Smíchově dostal stavební povolení.
JRD postaví na Smíchově kanceláře. Doteď stavěla jen rezidenční bydlení
Zprávy z firem
Za 15 let více než 120 tisíc metrů čtverečních rezidenčních ploch vzniklo kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Poslední objekt rozsáhlé přeměny jednoho z pražských brownfieldů byl zkoulaudován.
Další brownfield v Praze zmizel. Poslední objekt v libeňském Docku má kolaudaci
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.