Po Balkánu míří developer UDI Group také do Latinské Ameriky. Chystá tam miliardové investice

Český developer míří do Latinské Ameriky. UDI Group plánuje v Panamě, Kostarice nebo Kolumbii investovat v následujících čtyřech letech řádově tři miliardy korun. Jen investice do prvního projektu v Kostarice přestavuje více než 350 milionů korun.
„Latinská Amerika – to je velmi otevřený trh, který se rychle rozvíjí. Je bezpečný, o čemž svědčí fakt, že zde v našem oboru působí řada nadnárodních firem, přesto je na něm stále dost příležitostí,“ vysvětlila důvody další teritoriální diverzifikace podnikání skupiny UDI Group ředitelka její strategie Marcela Fialková.
V Latinské Americe podle ní panuje sice velmi odlišné právní prostředí, silná mezinárodní konkurence, jiné normy i nároky klientů, ale snazší, čistší a lépe fungující podnikatelské prostředí než v Česku.

Levnější pozemky a rychlejší „stavebko” žene české developery na Balkán
MoneyVýhodnější odkup pozemků a především rychlejší stavební řízení vhání tuzemské developery do Bělehradu. V srbské metropoli staví byty, kanceláře i logistická centra.
„Mít portfolio diverzifikované i teritoriálně je výhodou i v případě nějakého neočekávaného konfliktu nebo poklesu trhu v jednom z regionů. Válka na Ukrajině nás v tom jen utvrdila,“ dodala Fialková.
Trh v Jižní Americe hodnotí Fialková velmi pozitivně, panuje na něm velmi rychlá návratnost ekvity, a to zhruba do tří let od vstupní investice.
Cílovou skupinou jsou jak místní, tak i potenciální rentiéři z USA. Tomu odpovídá i podoba projektů.
Skupina UDI Group aktuálně podniká ve čtyřech zemích střední Evropy. Staví kanceláře, byty i logistické parky v ČR, Polsku, Maďarsku, Srbsku a nejnověji tedy i v Latinské Americe. Nové akvizice skupina chystá v zemích západní Evropy a v karibské oblasti.

Válka na Ukrajině prodraží Čechům hypotéky. Úroky z nich půjdou až k šesti procentům
MoneyVálka na Ukrajině prodraží Čechům úvěry na bydlení. Průměrná úroková sazba by se podle Fincentrum Hypoindexu mohla letos dostat až na šest procent.

Dalibor Martínek: Co dělá ministr průmyslu kolem energií? Máme tady tak trochu záhadu
NázoryMinistrem průmyslu se na konci loňského roku stal muž, který do té doby vůbec nebyl účasten politického dění v Česku. Vůbec nikdo ho neznal. To by se snad ještě dalo pochopit. Občas se vynoří nová tvář, průbojný člověk, který svěžími myšlenkami oslní. To ovšem není případ Jozefa Síkely. O jeho myšlenkách nevíme nic.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.