Český Creative Dock nakoupil firmy za víc než miliardu

Česká společnost Creative Dock, která se zabývá tvorbou digitálních projektů a firem na zakázku, investovala v posledním roce do akvizic více než 55 milionů eur (asi 1,35 miliardy korun).
Tvůrce Zonky, HoppyGo či Autotýmu a dalších úspěšných projektů mimo jiné získal českou IdeaSense, švýcarskou Spark Works, německou Rohrbeck Heger a FoundersLane rovněž z Německa.
IdeaSense s odhadovanou cenou přes 100 milionů korun je zatím posledním nákupem českého inkubátoru. Společnost se zabývá návrhy na inovace a vylepšování výrobků a služeb, je schopná implementaci inovací u klientů zajistit a celý proces monitorovat. IdeaSense pracuje s vlastní softwarovou platformou fungující na principu virtuálního trhu. Ten umožňuje modelovat reálný úspěch prototypů v praxi.
Creative Dock byl založen jako startup před deseti lety. Skupina působí primárně v Evropě, Asii a na Blízkém východě. Za poslední dekádu vybudovala více než 100 projektů a firem. Mezi dlouholeté klienty patří společnosti Adidas, Allianz, Ahold, Avast, Henkel, Mondelēz, Raiffeisen Bank International, Saptco, Société Genérale, SwissRe, Talanx Group, Trumpf, Vattenfall nebo Veolia.
Akcionáři americké SPAC společnosti Cohn Robbins Holdings, schválili plán sloučení s loterijní firmou Allwyn Entertainment ze skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka. Allwyn je tak zase o krok blíž k debutu na americké burze.
Komárkův Allwyn má volnou cestu na americkou burzu
Zprávy z firem
Britský zlatý důl je pro KKCG na dosah. Desetiletá licence na provozování Národní loterie je největší zakázkou veřejného sektoru v Británii. Spor s konkurenční firmou skončil.
Ontarijští učitelé ustoupili, miliardář Komárek bude mít britskou megaloterii
Zprávy z firem
Sdílená ekonomika má svět zachránit před nedostatkem zdrojů a plýtváním. Ve skutečnosti jde o byznys, který za image bohulibé činnosti schovává mnoho problémů.
Byznys za maskou sdílení
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.