Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Český Omnipol pomůže Indům s vývojem radarů

Český Omnipol pomůže Indům s vývojem radarů
Vere NG
 ČTK

Indická společnost Gopalan Aerospace vytvoří společný podnik s českou firmou Omnipol. Jeho cílem je začlenit pasivní radary do indických obranných systémů v příhraničních oblastech, oznámily společnosti. Příslušnou smlouvu jejich zástupci podepsali na veletrhu letecké techniky v Béngalúru.

Pod Omnipol spadá mimo jiné firma ERA Pardubice, která vyrábí pasivní radiolokátory Věra. Indická strana partnerství patrně využije k tomu, aby vyvinula ve spolupráci s Omnipolem podobný produkt, první pasivní radar vyráběný v Indii.

České know-how bude bránit Indii

Omnipol je dodavatelem obraných, bezpečnostních a leteckých systémů. Kromě letecké techniky a leteckých cvičných systémů se soustředí především na obrannou a bezpečnostní elektroniku. Dodává a integruje také systémy průmyslových výrobních technologií určených pro potravinářský a strojírenský průmysl a související služby.

Gopalan Aerospace ve svém závodě v Béngalúru na jihu Indie vyrábí radary a bezpilotní letouny. V prohlášení indický podnik také uvedl, že na veletrhu uzavřel partnerství se slovenskými firmami MTC Slovakia a Defsystech, s jejichž pomocí chce na domácí půdě vyvíjet přesné bezpilotní letouny.

Solární dron Zephyr létá ve výšce asi 20 kilometrů, tedy vysoko nad běžným leteckým provozem a také nad mraky, takže na něj celý den svítí slunce.

Robotické letadlo na slunce láme rekordy a slibuje mnohostranný užitek

Sluncem poháněné bezpilotní letadlo stále zvyšuje rekord v pobytu ve vzduchu bez mezipřistání. Odstartovalo 15. června a zatím se podle dostupných zpráv stále drží na obloze. Jeho budoucím úkolem má být vojenská špionáž, ale také dohled nad silniční dopravou, krajinou či průmyslovými objekty, píše pro Newstream vědecký novinář Josef Tuček.

Přečíst článek

kosmické smetí, ilustrační foto

Staví byznys na varováních před srážkou v kosmu. A točí stamilionové kontrakty

Drahé umělé družice kolem Země – ať už meteorologické, navigační, telekomunikační, vědecké či ty špionážní – jsou ohroženy kosmickým smetím, které je může při srážce zničit. Vznikají proto firmy, které se snaží srážkám zabránit. A je to poměrně výnosný byznys.

Přečíst článek

letoun L 410 NG od  Aircraft Industries

Kunovická Aircraft Industries dodá do Asie 17 letadel L 410 NG

Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries ze skupiny Omnipol dodá 17 letounů L 410 NG třem asijským leteckým společnostem. Cena kontraktu zůstala neveřejná.

Přečíst článek

Aircraft Industries,  L410 NG

Kunovická Aircraft Industries se vrací do českých rukou. Od Rusů ji kupuje Omnipol

Kunovického výrobce civilních dopravních letounů Aircraft Industries kupuje od ruského majitele skupina Omnipol. Vlastníka z České republiky bude mít někdejší Let Kunovice po 14 letech. Cenu transakce firmy neuvedly.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Pohonné hmoty v Česku dále zdražují

Pohonné hmoty v Česku výrazně zdražují. Růst cen by mohla zastavit Indie, která pomáhá Rusku obcházet sankce

Přečíst článek
Doporučujeme