Český Omnipol pomůže Indům s vývojem radarů
Indická společnost Gopalan Aerospace vytvoří společný podnik s českou firmou Omnipol. Jeho cílem je začlenit pasivní radary do indických obranných systémů v příhraničních oblastech, oznámily společnosti. Příslušnou smlouvu jejich zástupci podepsali na veletrhu letecké techniky v Béngalúru.
Pod Omnipol spadá mimo jiné firma ERA Pardubice, která vyrábí pasivní radiolokátory Věra. Indická strana partnerství patrně využije k tomu, aby vyvinula ve spolupráci s Omnipolem podobný produkt, první pasivní radar vyráběný v Indii.
České know-how bude bránit Indii
Omnipol je dodavatelem obraných, bezpečnostních a leteckých systémů. Kromě letecké techniky a leteckých cvičných systémů se soustředí především na obrannou a bezpečnostní elektroniku. Dodává a integruje také systémy průmyslových výrobních technologií určených pro potravinářský a strojírenský průmysl a související služby.
Gopalan Aerospace ve svém závodě v Béngalúru na jihu Indie vyrábí radary a bezpilotní letouny. V prohlášení indický podnik také uvedl, že na veletrhu uzavřel partnerství se slovenskými firmami MTC Slovakia a Defsystech, s jejichž pomocí chce na domácí půdě vyvíjet přesné bezpilotní letouny.
Sluncem poháněné bezpilotní letadlo stále zvyšuje rekord v pobytu ve vzduchu bez mezipřistání. Odstartovalo 15. června a zatím se podle dostupných zpráv stále drží na obloze. Jeho budoucím úkolem má být vojenská špionáž, ale také dohled nad silniční dopravou, krajinou či průmyslovými objekty, píše pro Newstream vědecký novinář Josef Tuček.Robotické letadlo na slunce láme rekordy a slibuje mnohostranný užitek
Enjoy
Drahé umělé družice kolem Země – ať už meteorologické, navigační, telekomunikační, vědecké či ty špionážní – jsou ohroženy kosmickým smetím, které je může při srážce zničit. Vznikají proto firmy, které se snaží srážkám zabránit. A je to poměrně výnosný byznys. Staví byznys na varováních před srážkou v kosmu. A točí stamilionové kontrakty
Money
Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries ze skupiny Omnipol dodá 17 letounů L 410 NG třem asijským leteckým společnostem. Cena kontraktu zůstala neveřejná.Kunovická Aircraft Industries dodá do Asie 17 letadel L 410 NG
Zprávy z firem
Kunovického výrobce civilních dopravních letounů Aircraft Industries kupuje od ruského majitele skupina Omnipol. Vlastníka z České republiky bude mít někdejší Let Kunovice po 14 letech. Cenu transakce firmy neuvedly. Kunovická Aircraft Industries se vrací do českých rukou. Od Rusů ji kupuje Omnipol
Zprávy z firem
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.