Čeští investoři ovládnou bratislavská obchodní centra

Česká investiční skupina Wood & Company kupuje v Bratislavě obchodní centrum VIVO!, dvě administrativní budovy myhive a pozemek s rozlohou 3200 metrů čtverečních, který může být využit k obytné výstavbě. Prodejcem je společnost CPI Europe Group. Podle serveru Sme.sk se tak stane největší provozovatelem nákupních ploch v bratislavských obchodních centrech.
„Tato akvizice představuje další významný milník v naší investiční strategii. Získáváme komplexní aktivum s vynikající infrastrukturou a dobrou nabídkou služeb,“ uvedl Martin Šmigura ze společnosti Wood & Company.
Prodej bude podle firmy realizován ve dvou fázích a završen do konce příštího roku. Společnost Wood & Company již spravuje nákupní centrum Aupark Bratislava.
„Díky našim zkušenostem s úspěšným rozvojem nákupních center vidíme příležitost přizpůsobit centrum VIVO! současným potřebám návštěvníků,“ uvedl Šmigura. „Připravili jsme ambiciózní plány, které v blízké budoucnosti představíme veřejnosti,“ dodal.
Německá investiční společnost Union Investment zvažuje prodej obchodního centra Palladium v centru Prahy. Podle informací Hospodářských novin se firma pokouší z prodeje nemovitosti získat kolem 700 milionů eur, v přepočtu zhruba 17,5 miliardy korun. V roce 2015 zaplatil Union Investment za Palladium 570 milionů eur, podle současného kurzu necelých 14,3 miliardy korun.
Palladium je na prodej. Majitel za něj chce 700 milionů eur
Reality
Ve stavebním průmyslu se Jan Hasík pohybuje přes dvacet let. Z nenápadné firmy v nenápadném regionu vybudoval miliardový holding, který rozvíjí průmyslové a komerční nemovitosti a také rezidenční projekty.
Ostravský developer: Stavíme průmyslové haly i kostely
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.