Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Čeští investoři ovládnou bratislavská obchodní centra

Bratislavské obchodní centrum VIVO!
VIVO
 ČTK

Česká investiční skupina Wood & Company kupuje v Bratislavě obchodní centrum VIVO!, dvě administrativní budovy myhive a pozemek s rozlohou 3200 metrů čtverečních, který může být využit k obytné výstavbě. Prodejcem je společnost CPI Europe Group. Podle serveru Sme.sk se tak stane největší provozovatelem nákupních ploch v bratislavských obchodních centrech.

„Tato akvizice představuje další významný milník v naší investiční strategii. Získáváme komplexní aktivum s vynikající infrastrukturou a dobrou nabídkou služeb,“ uvedl Martin Šmigura ze společnosti Wood & Company.

Prodej bude podle firmy realizován ve dvou fázích a završen do konce příštího roku. Společnost Wood & Company již spravuje nákupní centrum Aupark Bratislava.

„Díky našim zkušenostem s úspěšným rozvojem nákupních center vidíme příležitost přizpůsobit centrum VIVO! současným potřebám návštěvníků,“ uvedl Šmigura. „Připravili jsme ambiciózní plány, které v blízké budoucnosti představíme veřejnosti,“ dodal.

Obchodní centrum Palladium

Palladium je na prodej. Majitel za něj chce 700 milionů eur

Německá investiční společnost Union Investment zvažuje prodej obchodního centra Palladium v centru Prahy. Podle informací Hospodářských novin se firma pokouší z prodeje nemovitosti získat kolem 700 milionů eur, v přepočtu zhruba 17,5 miliardy korun. V roce 2015 zaplatil Union Investment za Palladium 570 milionů eur, podle současného kurzu necelých 14,3 miliardy korun.

Přečíst článek

Jana Hasík

Ostravský developer: Stavíme průmyslové haly i kostely

Ve stavebním průmyslu se Jan Hasík pohybuje přes dvacet let. Z nenápadné firmy v nenápadném regionu vybudoval miliardový holding, který rozvíjí průmyslové a komerční nemovitosti a také rezidenční projekty.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Arkády Pankrác ovládl globální hráč G City Europe. Může je rozšířit až o polovinu

Arkády Pankrác ovládl globální retailový hráč G City Europe. Může je ještě rozšířit o více než polovinu

Přečíst článek
Firma Wood SPAC One odkoupí téměř poloviční podíl v prodejci obuvi Footshop.

První středoevropský SPAC dokončil námluvy. Na burzu pošle prodejce tenisek Footshop

Přečíst článek
Doporučujeme