ČEZ kupuje německého developera solárů
Česká energetická společnost ČEZ koupí od německé RWE její dceřinou společnost Belectric, která vyvíjí fotovoltaické elektrárny. Vyplývá to z oznámení Spolkového úřadu pro hospodářskou soutěž.
Na informaci, že skupina ČEZ požádala německý antimonopolní úřad o schválení kontroly nad velkým německým developerem solárních elektráren Belectric, upozornil jako první server Seznam Zprávy. Jde o nepřímé nabytí všech akcií a výhradní kontroly nad skupinou Belectric Group. Agentura Reuters už na začátku tohoto měsíce naznačovala, že RWE zvažuje prodej firmy. Mluvčí skupiny ČEZ Ladislav Kříž nechtěl transakci komentovat.
Vyrábějí padělky a tím přispívají k dodržování zákona. Zdánlivý paradox? Ne však v souvislosti s jednou z nejdražších komodit černého trhu – rohu nosorožců. Myšlenka je to pozoruhodná ekonomickými, právními i etickými souvislostmi.Může podvod chránit přírodu? Je pár firem, které se o to snaží
Money
Společnost Belectric byla založena v roce 2001 a je dceřinou firmou RWE Renewables. Má kolem 500 zaměstnanců a zaměřuje se na solární elektrárny a systémy skladování energie. Postavila už více než 460 fotovoltaických elektráren s instalovanou kapacitou 3,85 gigawattu a další elektrárny s kapacitou 685 megawattů má ve výstavbě. Poskytuje také údržbářské služby.
Společnost RWE se stala jedním z největších evropských hráčů v oblasti obnovitelných zdrojů poté, co na začátku roku 2018 převzala větrné a solární provozy společností E.ON a innogy.
RWE získala firmu Belectric zhruba před pěti lety za méně než 100 milionů eur (2,5 miliardy korun). Tehdy ji koupila firma Innogy, bývalá divize RWE pro obnovitelné zdroje a sítě.
V sobotu 20. listopadu narazíte v nákupních centrech a supermarketech na dobrovolníky potravinové sbírky. Pokud máte možnost, udělejte jeden nákup navíc a darujte ho. Bude to jedna z nejsmysluplnějších věcí, které lze tento víkend vykonat. Pomoci můžete až do konce měsíce prostřednictvím online nákupu potravin. Má to smysl.Pro jídlo z potravinových sbírek chodí více lidí. Kvůli pandemii
Filantropie
V Glasgow začala další konference o klimatu. V Británii se patrně západní státy opět budou mrskat za domnělou škodu na klimatu. Média budou čekat „větší závazky“. Státům z Asie, Afriky nebo Jižní Ameriky to bude dál jedno. Čína již zveřejnila, že bude do vzduchu oxid uhličitý vypouštět dál v nezmenšené míře. Tolik stručný úvod.Dalibor Martínek: Můj klimatický coming-out. Nevěřím, a CO2 je fajn
Názory
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.