Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Chaos na Heathrow. Londýnské letiště je po požáru bez proudu. Stovky letů musejí změnit směr

Letiště Heathrow
iStock
 ČTK

Požár zachvátil rozvodnu v Hayes v západním Londýně a bez proudu je podle zpravodajského serveru BBC více než 16 300 domácností. V tuto chvíli není jasné, kdy dojde k obnovení dodávek elektřiny.

Londýnské letiště Heathrow oznámilo, že bude zavřené po celý pátek, protože se potýká s rozsáhlým výpadkem proudu kvůli požáru elektrické stanice zásobující letiště. „Cestujícím se doporučuje, aby na letiště necestovali a pro další informace se obrátili na svou leteckou společnost,“ uvedlo letiště v příspěvku na X. Za letu bylo přesměrováno více než 120 letů mířících na Heathrow, uvedla agentura Reuters s odkazem na server FlightRadar24. Bez proudu jsou tisíce domácností na západě britské metropole.

Požár v Londýně u letiště Heathrow London Fire Brigade / X

Uzávěra podle oznámení letiště potrvá do 23:59 místního času (soboty 00:59 SEČ). Krok letiště zdůvodnilo výpadkem v důsledku požáru a nutností zachovat bezpečnost cestujících a personálu.

Požár zachvátil rozvodnu v Hayes v západním Londýně a bez proudu je podle zpravodajského serveru BBC více než 16 300 domácností. Londýnský hasičský sbor informoval, že kvůli požáru preventivně evakuoval 150 lidí z okolních budov. S plameny bojovalo zhruba 70 hasičů.

Zpravodajský server televize Sky News s odvoláním na prohlášení letiště uvedl, že v tuto chvíli není jasné, kdy dojde k obnovení dodávek elektřiny. „Očekáváme, že v nadcházejících dnech dojde k výraznému narušení provozu, a cestující by neměli v žádném případě cestovat na letiště, dokud nebude letiště znovu otevřeno,“ citovala stanice prohlášení.

Evropská organizace pro bezpečnost letového provozu Eurocontrol uvedla, že kvůli výpadku nyní letiště Heathrow zrušilo veškeré přílety a dochází k přesměrování letů. Podle serveru FlightRadar24 například let společnosti Qantas Airways z australského Perthu místo Londýna přistane v Paříži, zatímco let United Airlines z New Yorku míří nově na letiště v irském Shannonu. Některé lety směřující z USA do Londýna se vracejí zpět do Spojených států.

Heathrow je největší letiště ve Spojeném království a denně odbaví přibližně 1300 příletů a odletů. V loňském roce prošlo jeho terminály rekordních 83,9 milionu cestujících, uvedl server stanice BBC.

Saúdové a Francouzi kupují podíl v londýnském letišti

Saúdové a Francouzi získali většinu v největším britském letišti Heathrow

Saúdskoarabský státní investiční fond PIF a francouzská soukromá investiční společnost Ardian získají větší podíl v londýnském letišti Heathrow. Po transakci v hodnotě 3,26 miliardy liber (95,5 miliardy korun) budou obě firmy společně vlastnit v letišti podíl 37,6 procenta, uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na prohlášení firem.

Přečíst článek

Letiště Václava Havla

Pražské letiště čeká velká proměna. Utratí celkem 32 miliard

Rozšíření čeká oba terminály, vzniknou nové parkovací domy. V plánech letiště počítá i s napojením na železnici a se vznikem vlakové stanice.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme