Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Chytré prsteny Oura konečně v Česku. A česky

Chytré prsteny Oura jsou konečně v Česku
Oura, užito se svolením
Stanislav Šulc
sta

Segment chytrých prstenů se pozvolna rozšiřuje také mezi českými uživateli nositelné elektroniky. Nyní se na český trh oficiálně dostává také kultovní prsteny od finského start-upu Oura. S novou aktualizací navíc aplikace, kterou k používání prstenu uživatelé musí používat, dostala českou lokalizaci.

Chytré prsteny od finské společnosti Oura v posledních letech patřily k tajným tipům technologického sektoru. Kdo byl in, ten měl Ouru. A důvodů k tomu byla celá řada. Prsteny nabízely mimořádně příjemnou možnost sledovat řadu fyziologických procesů a spánku. Na základě dlouhých dat pak doprovodná aplikace nabízela řadu tipů na zlepšení životního stylu s cílem zlepšit kondici a spánek.

Česká verze

Ačkoli si prsteny mohli čeští uživatelé prsteny pořídit z oficiálního e-shopu, doposud větší adaptaci bránila zejména jazyková bariéra. Aplikace Oura totiž byla jen v angličtině. To se s nejnovější aktualizací mění a aplikace nabízí i solidní českou verzi. Prsteny tak již mohou plně využívat i čeští uživatelé, kteří angličtinu neovládají.

Nově se navíc prsteny dostávají také na český trh prostřednictvím oficiálního prodejce, kterým se stala Alza. Největší tuzemský e-shop je pak exkluzivním oficiálním prodejcem chytrého prstenu Oura Ring vedle Česka také na Slovensku, v Maďarsku a Rakousku. Cena ze nejlevnější model Oura Ring Gen3 činí 5 790 korun, naopak nejdražší model Oura Ring 4 vyjde až na 14 390 korun.

Pozor na velikost a předplatné

Pro případné zájemce je nutné upozornit, že nákup chytrého prstenu s sebou nese několik specifik oproti například chytrým hodinkám nebo fitness páskům. Chytrý prsten totiž nelze nijak zvětšovat ani zmenšovat, je nutné si předem zjistit velikost. Nejvhodnější cestou přitom je pořízení testovací sady, která nabízí plastové makety prstenů všech velikostí.

Před nákupem musí uživatel také zvážit, zda je ochotný platit měsíční předplatné aplikace ve výši necelých 6 eur. Bez ní totiž nezíská potřebné funkce a data a prsten se stane jen obyčejným módním doplňkem.

A konečně je dobré také chápat, že chytré prsteny jsou poháněny baterií, kterou kvůli specifické konstrukci zařízení není možné měnit. Nicméně Oura doposud tento problém řešila velmi pro-zákaznicky a uživatelům, kterým se baterie zničila, po testu dat o nabíjení (probíhá vzdáleným přístupem) zaslala nový prsten zcela zdarma.

Eset: Polovina Čechů plánuje nákup kryptoměn, čtvrtina už nakoupila

Nákup kryptoměn plánuje 45 procent Čechů a Češek. Více než čtvrtina, konkrétně 27 procent, je už vlastní nebo někdy vlastnila. Vedle složitosti a finanční rizikovosti se bojí také kybernetických rizik, třetina však netuší, jaká rizika by to měla být. Vyplývá to z březnového průzkumu bezpečnostní společnosti Eset mezi více než 1000 respondenty.

Přečíst článek

Čínská elektromobilová válka. Nové baterie se nabijí za pár minut. Američané ani Němci nestíhají

Čína je již několik let lídrem v elektromobilitě a nejnovější inovace naznačují, že změnu v tomto nelze očekávat. Čínské značky se nyní předhánějí v tom, kdo nabídne nejefektivnější systém nabíjení.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme