Cineworld zrušil plány na prodej multikin v Česku. Nejsou pod ochranou před bankrotem
Britský provozovatel kin Cineworld zrušil plán prodeje svých aktivit ve střední a východní Evropě a v Izraeli. Nebyl spokojen s výší nabídek, informovala agentura Reuters. Druhý největší provozovatel kin po americkém řetězci AMC Entertainment loni v září umístil většinu svého podnikání pod ochranu proti bankrotu podle kapitoly 11 amerického konkurzního zákona.
Obchodní aktivity společnosti v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku a v Izraeli, které v jejím podnikání spadají do kolonky "zbytek světa", nejsou pod ochranou před bankrotem. V roce 2021 představovaly asi 13 procent příjmů firmy.
Firma předložila plán reorganizace
Cineworld už na začátku tohoto měsíce zrušil plány na prodej svého podnikání ve Spojených státech, Británii a v Irsku, protože se mu nepodařilo najít kupce. Firma předložila plán reorganizace, který má za cíl snížit dluh o 4,53 miliardy dolarů (96,7 miliardy korun) a zajistit podniku 2,26 miliardy dolarů, aby se dostal z bankrotu.
Věřitelé britské společnosti Cineworld, která v Česku provozuje multiplexy pod značkou Cinema City, už jednou, před dvěma lety, od bankrotu firmy pomohli. Postcovidový syndrom, který zasáhl celý kinoprůmysl, ale trvá příliš dlouho. Cineworld se tak chystá v příštích týdnech vyhlásit bankrot, píše list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.Řetězec kin Cineworld postihl long covid. Řítí se do bankrotu
Zprávy z firem
Společnost Cineworld působí v deseti zemích a zaměstnává kolem 30 tisíc lidí. Její součást Cinema City v České republice podle svých internetových stránek provozuje 12 multiplexů a jeden megaplex v sedmi městech, a to v Praze, Brně, Liberci, Pardubicích, Plzní, Ústí nad Labem a v Ostravě.
V době pandemie covidu-19 firmu zasáhla omezení pro pohyb obyvatel a také nedostatek atraktivních filmových titulů. Cena akcií společnosti Cineworld se v loňském roce propadla o více než 90 procent, zejména kvůli obavám investorů ohledně budoucnosti podniku.
Samouk nebo magor z videopůjčovny. Tak se říkávalo Quentinu Tarantinovi, protože na rozdíl od většiny slavných filmařů své filmové vzdělání absolvoval skutečně ve videopůjčovně. I proto jsou jeho kultovní filmy prošpikované odkazy na všechno možné od spaghetti westernů Sergia Leoneho přes francouzskou novou vlnu po japonské samurajské klasiky. Tarantino má na kontě devět snímků. A podle slov režiséra, který právě dnes slaví šedesátku, natočí už jen jeden film.Quentin Tarantino slaví šedesátku. A vyhrožuje, že natočí už jen poslední film
Leaders
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.