Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Čínská automobilka BYD bude vyrábět vozy v Maďarsku, zaměstnávat chce tisíce lidí

Automobil BYD Yangwang U8
ČTK
 ČTK

Čínský výrobce elektromobilů BYD postaví v Maďarsku svou první evropskou továrnu na osobní vozy. Společnost dodala, že továrna ve městě Szeged (Segedín) by měla vytvořit tisíce nových pracovních míst.

Údaj o hodnotě investice automobilka ve své zprávě neposkytla. Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó dnes projekt označil za jednu z největších investic v historii maďarské ekonomiky. Dodal, že maďarská vláda poskytne čínské firmě finanční pobídky pro výstavbu továrny, o kterých kabinet zveřejní podrobnosti později.

FOTOGALERIE: Nejdražší elektromobily světa

Nová továrna bude podle agentury Bloomberg vyrábět pro evropský trh automobily s čistě elektrickým pohonem i hybridní vozy umožňující dobíjení z elektrické sítě. Společnost BYD již v Maďarsku provozuje továrnu ve městě Komárom u slovenských hranic, která vyrábí autobusy s elektrickým pohonem.

Německo šetří. Náhle zrušilo dotace pro nákup elektromobilů

Německo šetří. Náhle zrušilo dotace pro nákup elektromobilů

V Německu skončila státní podpora na nákup elektrických vozů. Takzvaný ekologický bonus, se kterým se původně počítalo ještě po celý nadcházející rok, se vláda rozhodla zrušit kvůli úsporám pod tlakem rozpočtové krize. Jeho zrušení ale bylo náhlé, ministerstvo hospodářství to s konkrétními termíny oznámilo teprve o uplynulém víkendu, což vyvolalo kritiku.

Přečíst článek

Podle agentury Bloomberg se o novou továrnu automobilky BYD ucházely také další evropské země, včetně Německa a Francie. Automobilka BYD rozhodnutím postavit továrnu v Maďarsku potvrdila dřívější informace zdrojů německého listu Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

Pro evropské automobilky, například německý koncern Volkswagen, znamená plánovaná nová továrna BYD vyhlídku na dalšího silného konkurenta na evropském trhu s elektromobily, píše Bloomberg.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme