Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Čínská konkurence pro Airbus i Boeing. Nový letoun jako první otestuje dopravce Air China

Air China bude prvním odběratelem čínského dopravního letadla C929
ČTK
 ČTK

Čínská letecká společnost Air China bude prvním odběratelem dopravního letadla C929, které je určeno pro delší vzdálenosti a jehož výrobcem je státem vlastněná čínská společnost Comac.

Výrobce to podle agentury Reuters oznámil v čínské Ču-chaji, kde se koná mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky, největší akce svého druhu v Číně. Letadlo Comac C929 s kapacitou 250 až 320 míst je považováno za přímou konkurenci strojů Airbus A330neo a Boeing 787 Dreamliner.

Comac na veletrhu získal objednávky na 60 letounů C919 a na 40 letounů C909 pro aerolinky Hainan Airlines nebo na 30 letounů C909 pro leteckou společnost Colorful Guizhou Airlines.

Šéf čínské divize Airbusu George Xu uvedl, že se jeho společnost domácí konkurencí nenechá odradit. „Chceme naše zdroje soustředit na rozvoj s čínskými partnery,“ dodal. Airbus na veletrhu oznámil, že proces certifikace letounu A330neo v Číně pokračuje podle plánu. První dodávka airbusu s dvěma uličkami do Číny by tak mohla dorazit v roce 2025, dodal evropský výrobce.

Čínský státní koncern AVIC na veletrhu představil model bezpilotního vesmírného letounu určeného k přepravě nákladu na čínskou vesmírnou stanici. Letoun označuje jako nízkonákladový a opakovaně použitelný. Na výstavě AVIC představil také vojenský vrtulník Z-20 s úpravami umožňujícími boj proti ponorkám a operace na širém moři. Výrobcem je dceřiná společnost Harbin Aircraft Industry.

Akce, jež podle médií ukazuje rostoucí ambice Číny v leteckém a vesmírném průmyslu, potrvá do 17. listopadu.

Boeing 787-9 aerolinek China Southern Airlines

Boeing: Čína bude už za 20 let největším trhem letecké dopravy na světě

Čína bude v příštích dvaceti letech potřebovat 8830 dopravních letadel a do roku 2043 se její letecká flotila proti současnosti více než zdvojnásobí.

Přečíst článek

Pražské letiště se dočká poslední aerolinky blízkovýchodní velké trojky

Pražské letiště se dočká poslední aerolinky blízkovýchodní velké trojky

V červnu do Prahy dorazí emirátská aerolinka Etihad. Do hlavního města Česka tak budou létat všichni členové takzvané ME3 - Emirates, Qatar Airways a Etihad.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme