Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Čínský Shein podal v utajení žádost o vstup na burzu ve Spojených státech

Čínský Shein zamíří na burzu v USA už příští rok
ČTK
 ČTK

Čínský prodejce módního oblečení Shein podal ve Spojených státech v utajení žádost o vstup na akciovou burzu. Uvádějí to zdroje agentury Reuters. Firma plánovala vstup na burzu několik let, ale plán téměř dvakrát zastavila. Rozhodnutí tohoto giganta v oblasti rychlé módy nyní přichází v době, kdy širší trh s novými primárními veřejnými nabídkami akcií (IPO) upadá.

Podniku budou s přípravou vstupu na burzu asistovat banky Goldman Sachs, JPMorgan Chase a Morgan Stanley. Shein by mohla vstoupit na burzu někdy v příštím roce, uvedly zdroje.

Nedávné IPO v USA investory zklamaly. V posledních měsících se začalo obchodovat s akciemi britského návrháře čipů Arm Holdings, aplikace pro rozvoz potravin Instacart, firmy Klaviyo zabývající se automatizací marketingu a s cennými papíry výrobce luxusních sandálů Birkenstock.

Shein

Nový módní gigant. Čínský Shein drtí zavedené módní řetězce, i přes žaloby

Oděvní řetězce Zara a H&M předávají vládu nad světem rychlé módy čínské společnosti Shein. Jen v prvních třech čtvrtletích dosáhly tržby čínského on-line prodejce 24 miliard dolarů, čímž převálcovaly švédského rivala H&M s 16,4 miliardy za stejné období. Shein pravděpodobně také předstihne tržby Zary ze španělské skupiny Inditex ve výši 18,3 miliardy dolarů za první polovinu roku 2022, čímž se podle analytiků stane impozantní silou na trhu rychlé módy.

Přečíst článek

Společnost Shein sídlí v Singapuru, v květnu byla oceněna na více než 60 miliard dolarů. Podle Reuters se očekává, že se stane nejhodnotnější společností založenou v Číně, která vstoupí na burzu v USA od debutu giganta v oblasti alternativní taxislužby Didi Global v roce 2021 s oceněním 68 miliard dolarů.

Prodejci rychlé módy získávají ve Spojených státech na popularitě. Shein bere podíl na trhu takovým společnostem, jako je Gap, protože zákazníci vyhledávají svěžejší styly a trendovější oblečení.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme