Čistka je tu. Google začal mazat neaktivní e-mailové adresy

Společnost Google začala kvůli bezpečnosti rušit neaktivní uživatelské účty, tedy ty, ke kterým se nikdo nejméně dva roky nepřipojil. Plánované mazání se týká pouze osobních účtů a nedotkne se účtů s aktivním YouTube kanálem, s existujícím peněžním kreditem nebo vlastníků aplikace v obchodě GooglePlay. Uživatelé s neaktivními účty dostanou před samotným smazáním upozornění na e-mail i na záložní e-mailovou adresu pro obnovení. Kolik účtů bude v Česku zrušeno, nedokáže firma podle mluvčí Alžběty Houzarové říci.
Google bude mazat obsah v Gmailu, Dokumentech, Disku, Meetu, Kalendáři a Fotkách Google. V Česku je Gmail s 21 procenty dvojkou na trhu po Seznamu, kde má svoji poštovní schránku téměř 65 procent českých uživatelů. Pro marketéry gmailové kontakty představují důležitou část databáze, na kterou míří obchodní a marketingové zprávy.
"Naše interní analýza ukazuje, že u opuštěných účtů je nejméně desetinásobně menší pravděpodobnost, že mají nastaveno dvoufázové ověření, než u účtů aktivních. To znamená, že tyto účty jsou často zranitelné, a jakmile je účet kompromitován, může být zneužit k čemukoli od krádeže identity až po šíření nežádoucího nebo dokonce škodlivého obsahu, jako je spam," uvedla viceprezidentka Google Ruth Kricheli.
Mazání předcházelo několik oznámení majitelům účtů. Za neaktivní účet je považovaný takový, u kterého nikdo dva roky neotevřel e-mailovou schránku, nepřečetl si e-maily nebo nepoužil Google Drive. Případně z přihlášeného účtu nebylo vyhledávání přes Google, sdílení fotografie, stažení aplikace či přihlášení k aplikaci třetí strany.
Akce Googlu může zvýšit míru vrácení e-mailů poštovním serverem příjemce v marketingových kampaní. "Tato akce patří mezi tzv. hard bounce a označuje e-maily, které byly vráceny odesílateli z trvalého důvodu. Nevyřazení těchto adres pak má další zásadní negativní dopad na reputaci odesílatele a tím i na doručitelnost rozesílky v budoucnu," upozornil zakladatel mailingové společnosti Mailkit Jakub Olexa.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.