Ze vzduchu i na moře. Cobham koupí výrobce technologií námořní obrany
Britský dodavatel pro letecký a zbrojní průmysl Cobham oznámil, že se dohodl na koupi konkurenční britské společnosti Ultra Electronics. Transakce jeho rivala ohodnocuje na asi 2,6 miliardy liber (77,8 miliardy korun).
Podniky se dohodly na ceně 35 pencí za akcii, což znamená prémii 42 procent vzhledem k ceně, kterou měly akcie Ultra před nabídkou učiněnou v červenci. Cobham zaplatí v hotovosti.
Společnost Cobham, kterou loni převzala americká investiční společnost Advent, dále uvedla, že bude chránit a podporovat britskou národní bezpečnost a vytvářet nová pracovní a učňovská místa ve výrobě a strojírenství. Chce zachovat stávající pracovní místa i sídlo v Británii a zvýšit investice.
Americká průmyslová společnost Parker-Hannifin koupí z 6,3 miliardy liber (188,1 miliardy korun) britskou zbrojní a leteckou firmu Meggitt. Britskou Meggitt koupí Američané
Zprávy z firem
Cobham vyrábí elektroniku, komunikační zařízení a další specializované vybavení pro bojová i civilní letadla a je průkopníkem v technologii pro doplňování paliva letadel ve vzduchu. Technologie firmy je ve stíhačkách F-35 i v letadlech Airbus, vyrábí ale také elektronické bojové a komunikační systémy pro vojenská vozidla, napsala agentura Reuters.
Převzetí umožní Cobhamu proniknout na trh námořní obrany. Ultra prodává - především zákazníkům ze Západu - senzory a torpédové a radarové systémy. Firma rovněž vyrábí řadu komunikačních zařízení a forenzní software. Ultra Energy, jedna z jejích divizí, se zabývá jadernou bezpečností.
Britská vláda, která před podpisem dohody mezi Cobhamem a Adventem revidovala národní bezpečnost, bude muset podpořit i prodej společnosti Ultra, napsala agentura Bloomberg. Prodej společnosti Cobham podniku Advent byl kontroverzní a rodina zakladatele obvinila vládu, že nechala prodat klíčové národní aktivum, což by podle ní jiné státy zablokovaly.
>>>>>>Zajímají vás další zprávy z firem? Čtěte naši rubriku.<<<<<<
První digitální dílo od kontroverzního britského umělce stálo dva tisíce dolarů. Po pár týdnech se prodává v průměru za 35 tisíc dolarů, zhodnocení tak jde do tisíců procent.Nejlepší investice roku? Digitální obraz od Hirsta
Enjoy
Lístek na let do vesmíru se společností Virgin Galactic, kterou založil britský miliardář Richard Branson, má i jeho konkurent Elon Musk, píše The Wall Street Journal.Musk poletí do vesmíru s konkurencí. Koupil si lístek u Virgin Galactic
Leaders
Firma se chystá vyplatit pololetní dividendu. SAB Finance rekordně vzrostl zisk, pomohlo zajištění
Zprávy z firem
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.