Covid mu přihrál extra money z logistiky. Teď za ně miliardář Kühne navýšil podíl v Lufthanse

Německý miliardář Klaus-Michael Kühne zdvojnásobil svůj podíl v letecké společnosti Lufthansa na 10,01 procenta. Upevnil tak svou pozici druhého největšího akcionáře po německé vládě, která drží podíl 14,09 procenta. S odvoláním na oznámení Lufthansy o tom informoval server Simple Flying.
Kühne podíl navýšil prostřednictvím společnosti KA Logistik Beteiligungen, kterou ovládá. Investor hodlá být pro největší evropské aerolinky „dlouhodobým, stabilním a spolehlivým partnerem“, uvedla firma Kühne Holding v prohlášení. Čtyřiaosmdesátiletý Kühne ovládá švýcarskou společnost Kühne+Nagel, která se řadí mezi největší evropské logistické firmy.

Business Class Zdeňka Pečeného: Noční let s Lufthansou přinesl neněmecký chaos
EnjoyNa zpáteční cestě z Dubaje nás čekal pozdní noční odlet, navíc na letu, který má jen něco málo přes šest hodin. Po dlouhém večeru v hotelové lounge jsme na check in přepážku dorazili krátce před 11. hodinou večerní. Odbavení netrvalo příliš dlouho. Dostavilo se zklamání z toho, že Lufthansa se vůbec neobtěžuje zajistit svým premiovým pasažérům salonek na terminálu 3 dubajského letiště. Naštěstí byl po ruce LoungeKey a salonek Al Marhaba.
Vzhledem k rostoucím sazbám za přepravu zboží mají logistické firmy rekordní zisky a nakupují, připomněla agentura Bloomberg. Konkurenční společnost MSC Mediterranean Shipping (MSC) ovládaná italským miliardářem Gianluigim Apontem se například dohodla na koupi afrického dopravního a logistického podniku Bolloré. Jedná také o převzetí většinového podílu v italské letecké společnosti ITA Airways, nástupci Alitalie.

Lufthansa s předstihem vrátila téměř čtyři miliardy covidové pomoci
Zprávy z firemLetecká společnost Lufthansa předčasně splatila veškerou finanční pomoc, kterou získala kvůli dopadům pandemie covidu-19.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.