Covidem omráčený Cineworld se chce zahojit vstupem na burzu v USA

Britská společnost Cineworld, která působí i v Česku, kde provozuje síť kin Cinema City, uvažuje o vstupu na akciový trh v USA. Chce si tím zlepšit svou finanční situaci, kterou tvrdě zasáhla koronavirová pandemie.
Cineworld je druhým největším provozovatelem kin na světě a prostřednictvím divize Cinema City působí také v České republice. Většinu svých zisků firma vytváří v USA, kde v roce 2018 koupila řetězec kin Regal.
Společnost Cineworld uvedla, že by na americkou burzu mohla uvést vlastní akcie, nebo akcie divize Regal. S akciemi Cineworldu se již obchoduje na londýnské burze. Po zprávě o možném vstupu na burzu v USA akcie posílily až o deset procent.
Tvůrci nejdražších švýcarských hodinek mají před sebou velký úkol: Vyřešit otázku, jak přilákat mladé. Překvapivě v tom jsou docela dost úspěšní.
Švýcarský luxus láká mladé na superhrdiny i udržitelnost
Enjoy
Společnost rovněž oznámila, že její hrubá ztráta se v letošním prvním pololetí snížila na 576,4 milionu dolarů (12,5 miliardy korun) z 1,64 miliardy dolarů před rokem. Firma byla loni kvůli pandemii nucena na určitou dobu uzavřít všechna svá kina. Její čistý dluh na konci letošního června dosahoval 8,44 miliardy dolarů, napsala agentura Reuters.
V posledních několika měsících se do kin díky uvolňování koronavirových restrikcí vracejí diváci. Šéf podniku Mooky Greidinger uvedl, že tržby z prodej vstupenek nyní dosahují více než 50 procent úrovně z období před příchodem pandemie. V rozhovoru s agenturou Bloomberg rovněž upozornil, že Cineworld neplánuje odchod z londýnské burzy.
Pražská burza je letos pro investory výnosnější než indexy největších trhů v Evropě a ve světě. Index PX již několik dní v řadě překonává své osmileté maximum z ledna 2014 a hlásí za letošek nárůst 20,25 procenta, oznámila dnes burza.
Akcie na pražské burze patří letos mezi nejvýnosnější na světě
Money
Tradičně patří k nejnavštěvovanějším místům České republiky. Loni však kvůli pandemii Český Krumlov zaznamenal výrazný úbytek turistů, především těch z Asie, kteří tam patří k nejčastějším návštěvníkům. Jak to bude letos?
Fotoreportáž: Krumlov vítá turisty. Asiaté však zatím nikde
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.