Čuprova TCF Capital chce do sedmi let spravovat sedminásobek své současné hodnoty

Investiční společnost TCF Capital, kterou založil majitel společnosti Rohlik Group Tomáš Čupr, chce do roku 2030 spravovat sedminásobek současné hodnoty. Ta nyní převyšuje 720 milionů eur, tedy asi 18 miliard korun, uvedl Petr Klekner, který skupinu vede.
„Obecně TCF Group plánuje investovat řádově větší částky, než bývá v regionu běžné, a to kolem 30 až 50 milionů eur, tedy 700 milionů až 1,2 miliardy korun. Do roku 2030 by měl TCF Capital v ideálním scénáři mít v celkové hodnotě spravovaných aktiv pět miliard eur, což je v aktuálním přepočtu asi 118 miliard korun, sedminásobek stávající hodnoty,“ uvedl Klekner.
Hlavním aktivem TCF je nyní Rohlik Group. TCF Capital drží pozici také ve společnostech, jako jsou Keboola, FlexDog nebo Rossum.ai. Část portfolia TCF Capital se otevře kvalifikovaným investorům.
Soukromou Vysokou školu Cevro, kterou před osmnácti lety založil bývalý ministr vnitra Ivan Langer, čeká transformace na univerzitu. Pomoct by jí k tomu měla až miliardová podpora od Nadace C-EDUCA, kterou ve prospěch školy založili Pavel Tykač a René Holeček. „Je třeba prolomit stereotyp, že co je veřejné, to je kvalitnější než soukromé,“ říká k roli soukromých škol v Česku Ivan Langer. Rozhovor s bývalým politikem a šéfem úspěšné vysoké školy vychází v novém magazínu Newstream CLUB, který je nyní k dostání u všech dobrých prodejců.
Ivan Langer: V českém školství chybí konkurence a větší tlak na kvalitu
Leaders
Klekner, který doposud vedl maďarskou pobočku Rohlíku (kifli.hu), chce TCF Capital zaměřovat na investice do zdraví, automatizace, logistiky, maloobchodu nebo i zpracování jídla. Klekner získal zkušenosti za více než dekádu ve vedoucích pozicích i na pozicích ředitele kosmetické společnosti L'Oreal nebo u technologického gigantu Philips.
„V následujícím roce se chceme primárně zaměřit na slibné investiční příležitosti v rámci zdravého životního stylu a longevity, tedy dlouhověkosti. To je stále odvětví, které zažívá svůj boom a vidíme v něm velký potenciál. Navíc chceme dále investovat do ostatních odvětví, které budou mít synergický přínos jak pro naše současné portfolio, tak i pro budoucí projekty,“ uvedl Klekner.
Od roku 2012 působil Martin Mucha na newyorském nemovitostním trhu, zejména na Manhattanu. A to ve velmi prestižním postavení. „Měl jsem na starosti nákup a prodej velkých budov, mrakodrapů. Některé projekty byly také ve Washingtonu D.C. Měli jsme pod správou několik miliard dolarů, a k tomu deset až patnáct tisíc bytů,“ říká muž, který nyní stojí u zrodu úplně nové platformy pro obchodování s nemovitostmi v Česku.
New York je stokrát větší nemovitostní trh než celé Česko, říká Martin Mucha. Přesto tu tvoří unikátní systém
Reality
TCF plánuje obchodovat na tuzemském trhu a v regionu střední a západní Evropy, především ve výrobě a zpracování rychloobrátkového zboží, e-commerce, logistice a skladování.
Za Čuprem stojí projekty, jako je Slevomat, Dáme jídlo nebo Rohlik. Rohlik Group, která byla založena v roce 2014, je jednou z předních evropských doručovacích služeb potravin objednaných on-line. Stala se prvním českým podnikem, který dosáhl takzvaného statusu jednorožce, tedy firmou s hodnotou přes miliardu amerických dolarů. Rohlik Group působí vedle ČR také v Maďarsku, Rakousku, Německu, Rumunsku, Španělsku a Itálii. Má kolem milionu aktivních zákazníků.
Čupr je podle letošního žebříčku časopisu Forbes 33. nejbohatším Čechem s majetkem v hodnotě 13,3 miliardy korun.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.