Cybertruck párty. Tesla otevřela továrnu v texaském Austinu

Americká automobilka Tesla otevřela v noci na dnešek v texaském Austinu druhou továrnu na území Spojených států za 1,1 miliardy dolarů (bezmála 25 miliard korun). Závod má především sportovně-užitkový Model Y, který produkuje už továrna v německém Grünheide.
Příští rok bude ze zdejších výrobních pásů sjíždět i pick-up Cybertruck. Při slavnostním otevření to uvedl šéf Tesly Elon Musk. Továrna bude kromě automobilů vyrábět i baterie.
Tesla v Severní Americe nutně potřebovala nové výrobní linky, protože hlavní závod v Kalifornii dosáhl hranice kapacity. Zejména Cybertruck je považován za důležitý model pro americký trh, kde jsou pick-upy nejoblíbenějšími vozidly. Do segmentu s elektrickými modely se tlačí i špičkoví výrobci jako Ford a General Motors, ale také start-upy jako Rivian, připomněla agentura DPA.
[[Twitter status: https://twitter.com/elonmusk/status/1511950918366814211]]
Musk na akci také řekl, že Tesla bude vyvíjet futuristicky vyhlížející robotaxi. Neupřesnil ale kdy, ani neuvedl další podrobnosti.
V posledních letech šéf Tesly spíše navrhoval, že by majitelé mohli svá auta, která aktuálně nepoužívají, zpřístupnit ostatním jako autonomní taxíky. Termíny vzniku takové sítě, které uváděl, však pokaždé uplynuly bez její realizace. Asistenční software pro jízdu ve městě od Tesly se navíc stále potýká s problémy.
Tesla se dnes chystá oficiálně otevřít svoji texaskou továrnu, která je druhým závodem automobilky ve Spojených státech. Její menší rival, vietnamská VinFast, si pro svou první fabriku v USA vybrala Severní Karolínu. Ale ještě než začne stavět, chystá vstup na americkou burzu.
Americká burza přivítá dalšího vyzyvatele Tesly. Je z Vietnamu
Zprávy z firem
Americká společnost Tesla v úterý oficiálně otevřela svůj nový závod na elektromobily v braniborské obci Grünheide nedaleko Berlína, je to zároveň její první továrna v Evropě. Tesla ji vybudovala na domácí půdě konkurenčního automobilového koncernu Volkswagen, s kterým soupeří v elektromobilitě. Při ceremonii, které se zúčastnili mimo jiné německý kancléř Olaf Scholz, ministr hospodářství Robert Habeck a braniborský premiér Dietmar Woidke, předal šéf Tesly Elon Musk první auta novým majitelům. Továrna chce vyrábět až 500 tisíc vozů Model Y ročně, zaměstná 12 tisíc lidí.
Tesla otevřela u Berlína svoji první evropskou továrnu. Musk předal první vozy i s autogramem
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.