Další brownfield v Praze zmizel. Poslední objekt v libeňském Docku má kolaudaci
Za 15 let více než 120 tisíc metrů čtverečních rezidenčních ploch vzniklo kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Poslední objekt rozsáhlé přeměny jednoho z pražských brownfieldů byl zkoulaudován.
„S DOCK jsme začali před patnácti lety, byla to naše největší investice a skoro nikdo tehdy nechápal, proč jsme se rozhodli vytvářet něco na takto zanedbaném území, kde kdysi byly loděnice,“ říká Viktor Peška, obchodní ředitel skupiny Crestyl, která brownfield přeměnila.
Součástí kampusu jsou kromě bytů, kanceláří a parku i restaurace, kavárny, obchody a služby nebo jachtařský klub s marinou. Celkové náklady projektu dosáhly výše 7,5 miliardy korun.
Poslední dokončená budova DOCK IN FIVE nabízí v šesti patrech 21,5 tisíce metů čtverečních kanceláří a obchodních prostor pro restaurace a služby.
Administrativní budova, jejímž autorem je kancelář Schindler Seko architekti, svým stylem plně navazuje na předchozí etapy. Nabízí velké množství balkonů a teras s výhledy na marinu a klidovou zónu kolem dvou slepých ramen Vltavy. Budova je umístěna mezi Libeňským mostem a zbylou částí celého kampusu DOCK.
Ten byl od začátku koncipován jako kombinace klidného bydlení a kanceláří s promenádou u vody. Nachází se v lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic podél dvou slepých ramen Vltavy.
Majitel společnosti Ekospol Evžen Korec je jedním z největších pražských stavitelů bytů. V posledních dvou letech však na trh dával méně nových bytů než jeho konkurenti. Korec, jehož firma letos oslaví třicet let existence, však nehodlá ustupovat ze svých pozic. „Nemůžete developera posuzovat podle toho, kolik dá na trh bytů za jeden rok,“ říká jeden z nejbohatších Čechů. Na příští roky má velké plány. A hlavně, v Praze vlastní obří množství stavebních parcel.Evžen Korec z Ekospolu: Stavební pozemky došly, my jich ale máme dost
Leaders
CRESTYL se v současné době se věnuje rozvoji více než patnácti lokalit po celé České republice s celkovou investiční hodnotou přesahující 1,2 miliardy EUR. Patří k nim i projekt Savrin v centru Prahy nebo nově vznikající čtvrť Hagibor u metra Želivského.
Loni v květnu rovněž český developer vstoupil na zahraniční trh, společně s investiční skupinou Cornerstone Partners koupil za 8,5 miliard korun polského rezidenčního developera Budimex Nieruchomości.
Brněnské architektonické studio Chybík+Kristof vzniklo před 12 lety. Na svém kontě má řadu realizací a také prestižních ocenění. Například za projekt českého pavilonu na EXPO v Miláně získali bronzovou medaili za architekturu. A právě tuto realizaci, stejně jako návrh dřevěného sídla státního podniku Lesy České republiky (LČR), se kterým vyhráli mezinárodní soutěž, považuje jeden ze zakladatelů ateliéru, Ondřej Chybík, za přelomovou. Jeho padesátičlenný tým se nyní podílí například na návrhu ostravského mrakodrapu, soutěží i pražskou filharmonii na Vltavské. Chybík volá nejenom po změně legislativy, ale i po tom, aby česká společnost víc naslouchala názoru architektů.Chuť stavět v Česku je, finance taky. Projekty ale dusí legislativa, říká architekt
Leaders
Dvě stovky bytů vzniknou na území někdejšího průmyslového areálu Jitona v Českém Krumlově. První obyvatelé by se mohli nastěhovat už v roce 2023. Výstavba nové čtvrti vyjde zhruba na tři čtvrtě miliardy. Dvě stovky bytů, restaurace a kanceláře: Brownfield v Českém Krumlově se promění na novou čtvrť
Enjoy
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.