Evergrande ještě více zabředá do dluhů

Jedna z divizí zadlužené čínské developerské společnosti Evergrande nedostála svým dluhovým závazkům, proto musí podle rozhodnutí arbitra zaplatit ručiteli 7,3 miliardy jüanů (zhruba 26 miliard korun). Evergrande to oznámila ve zprávě pro hongkongskou akciovou burzu.
V pátek společnost nastínila plány na restrukturalizaci zahraničních dluhů. Někteří pozorovatelé je ale kritizují kvůli absenci konkrétních podrobností, informoval server BBC.
Čína čelí hospodářské krizi, nechal se slyšet americký finančník a miliardář George Soros. A je to kvůli realitnímu boomu, který loňský rok zakončil velkým třeskem - kauzou Evergrande.
Čína čelí hospodářské krizi. Důvěra lidí je po eskapádě Evergrande otřesena, tvrdí Soros
Money
Firma v pátek uvedla, že zahraničním věřitelům nabídne balíky aktiv, aby je tak přiměla na restrukturalizaci dluhů přistoupit. Tyto balíky by mohly zahrnovat akcie jejích zahraničních divizí.
Společnost Evergrande bývala nejvýznamnějším developerem v Číně, už řadu měsíců se však potýká s finančními problémy. Její celkové zadlužení přesahuje 300 miliard dolarů (více než sedm bilionů korun), z toho zhruba 20 miliard dolarů připadá na zahraniční věřitele.
Tisíce městských bytů, nové čtvrti i parky vzniknou poblíž plánované linky D pražského metra. Podívejte se, jak se promění frekventovaná ulice Novodvorská a jak bude nově vypadat Písnice.
Stavba metra D zásadně promění Prahu. V okolí trati vyrostou tisíce bytů za miliardy
Reality
Minulý měsíc odstoupili z funkcí dva vysocí představitelé firmy, a to výkonný ředitel Sia Chaj-ťün a finanční ředitel Pchan Ta-žung. Interní vyšetřování totiž odhalilo, že se podíleli na zneužití úvěrů v hodnotě kolem dvou miliard dolarů.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.