Další rána pro německý autoprůmysl. Bosch propustí tisíce zaměstnanců

Německý dodavatel automobilových součástek Robert Bosch hodlá zrušit až 5550 pracovních míst, zejména v Německu. Robert Bosch působí i v České republice. Zpráva o snižování pracovních míst je další známkou problémů v německém automobilovém průmyslu, který se v poslední době potýká se slabou poptávkou a levnější konkurencí z Číny, uvedla agentura Reuters.
Robert Bosch hodlá do konce roku 2027 zrušit 3500 pracovních míst v divizi Cross-Domain Computing Solutions, která má na starosti například automatizované řízení. Zhruba polovinu těchto pracovních míst plánuje zrušit v Německu. Dalších 750 pracovních míst by mělo v příštích letech zaniknout v továrně v německém městě Hildesheim a až 1300 pracovních míst chce firma zrušit v továrně v německém městě Schwäbisch Gmünd.
Závodní rada společnosti Bosch a odborový svaz IG Metall vyjádřily s plánovaným snižováním počtu zaměstnanců nesouhlas. „Vůči těmto plánům zorganizujeme odpor na všech úrovních,“ uvedl místopředseda závodní rady Frank Sell.
Společnost Robert Bosch podle svých internetových stránek zaměstnávala koncem loňského roku po celém světě téměř 430 tisíc lidí. V České republice je zastoupena několika firmami, které dohromady zaměstnávají přes 8000 lidí.
Finančník Stephen Lynch z Miami na Floridě v tichosti projevil zájem koupit poškozený plynovod Nord Stream 2.
Americký finančník chce koupit Nord Stream 2 a pomoct tím k ukončení války
Money
Ruský prezident Vladimir Putin měl podle bývalé německé kancléřky Angely Merkelové vždy diktátorské rysy, nemyslí si ale, že už od nástupu do prezidentské funkce v roce 2000 plánoval útok na Ukrajinu. Řekla to v rozsáhlém rozhovoru s magazínem Der Spiegel, který poskytla u příležitosti vydání svých memoárů.
Merkelová: S Trumpem se dá mluvit, ale vždy je to souboj kdo s koho
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.