Další prodej akcií. Buffett se zbavil téměř poloviny svého podílu v HP

Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta prodala téměř polovinu svého podílu v americkém výrobci osobních počítačů HP. Buffettův podnik o tom v pondělí informoval ve zprávě pro regulační úřady.
Berkshire na konci listopadu vlastnila 51,5 milionu akcií firmy HP, takže v ní držela podíl 5,2 procenta. Začátkem října přitom Buffettův podnik vlastnil zhruba 97,85 milionu akcií HP, uvedla agentura Bloomberg.
Společnost HP se podobně jako její konkurenti potýká s pokračujícím poklesem celosvětové poptávky po osobních počítačích. V době pandemie covidu-19 poptávku po výpočetní technice podpořil rozmach práce z domova. Později však poptávka začala klesat, mimo jiné kvůli rostoucí inflaci a růstu úrokových sazeb.
Měsíc před svými stými narozeninami zemřel americký miliardář a Charlie Munger, který byl pravou rukou jednoho z nejznámějších investorů Warrena Buffetta a stál u budování jeho finančního impéria. Byl mozkem řady investic společnosti Berkshire Hathaway.
Zemřel Charlie Munger, miliardář a parťák Warrena Buffetta
Leaders
Celosvětový odbyt osobních počítačů v letošním třetím čtvrtletí podle výzkumné společnosti Canalys meziročně klesl o sedm procent. Tempo jeho poklesu nicméně zvolnilo z 12 procent ve druhém kvartálu a bylo nejpomalejší za více než rok.
Třiadevadesátiletý Buffett patří mezi nejbohatší lidi světa a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku Věštec z Omahy. Firmu Berskhire řídí od roku 1965. Podle aktuálního žebříčku miliardářů agentury Bloomberg je Buffett osmým nejbohatším člověkem na světě s majetkem zhruba za 121 miliard dolarů (2,7 bilionu korun).
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.