Deichmann má zájem o práva na značku obuvi Esprit

Největší německý výrobce obuvi Deichmann má zájem o práva na značku obuvi Esprit. S firmou, jež je nyní v insolvenci, spolupracuje už řadu let. Podnik provozující prodejny s obuví i v České republice to potvrdil agentuře DPA.
„Nabídka se týká výhradně práv ke značce, nikoliv provozních podílů ve společnosti,“ uvedl mluvčí Deichmannu.
Deichmann uvádí, že spolupracuje s Espritem od roku 2019. Ve svých prodejnách prodává boty této módní značky. Obě firmy společně vyvíjejí kolekce obuvi již čtyři roky.
Podle mluvčího Deichmannu se společnost o možnosti získat licenční balíček dozvěděla nečekaně. V současné době spolu oba podniky vyjednávají.
Skupina Esprit Europe GmbH podala v květnu u soudu v Düsseldorfu návrh na vyhlášení insolvence. Soud řízení zahájil 1. srpna.
Deichmann je rodinný podnik. Loni vykázal hrubé tržby 8,7 miliardy eur (zhruba 218 miliard korun). Firma provozuje po celém světě přibližně 4700 obchodů, z toho 115 v České republice.
Prodejce oděvů Esprit zavře do konce roku všech svých 56 poboček v Německu a propustí tam 1300 zaměstnanců. Své zboží bude ale v této zemi, která je jeho nejdůležitějším trhem, prodávat dál, i když zatím není jasné, jakou formou. Informuje o tom agentura DPA. Práva na značku insolventního evropského podniku kupuje britský finanční investor Alteri, cena transakce nebyla zveřejněna.
Esprit do konce roku zavře v Německu, o práci přijde přes tisíc lidí
Zprávy z firem
První umělá inteligence v roli vědce si počíná tak trochu jako dávní učenci uzavření ve slonovinové věži svého papírového poznání: prohrabuje se už existujícími znalostmi (či omyly), vyvozuje z nich nějaké závěry, avšak nedělá experimenty, kterými by je ověřila. Ale i tak jí to začíná myslet.
Umělá inteligence vytvořila vědce. Kreativní moc není
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.