Do českého fotbalu jde další miliardář. Slavia už patří Tykačovi

Novým majitelem fotbalového týmu SK Slavia Praha se stal miliardář Pavel Tykač. Klub z Vršovic to oznámil na svých internetových stránkách. Tykač klub přebírá od čínské společnosti CITIC Europe Holdings.
Server iSport.cz uvedl, že se prodejní cena měla pohybovat od dvou miliard korun výše a že Tykač v získal 99,98 procenta akcií klubu a stoprocentní podíl vlastnictví stadionu v Edenu. „Pavel Tykač je zkušený český podnikatel a investor. Pavla vítáme a moc se těšíme na vzájemnou spolupráci,“ okomentoval příchod nového majitele předseda představenstva SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík.
[[Twitter status: https://twitter.com/slaviaofficial/status/1737812666134241651?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1737812666134241651%7Ctwgr%5E86a25f89de97bc9035170b2f6492e9125215888f%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fisport.blesk.cz%2Fclanek%2Ffotbal-1-liga-rocnik-2023-24%2F441073%2Fslavia-uz-patri-tykacovi-velka-cest-spis-zavazek-nez-investice-rika.html]]
Pavel Tykač je v současnosti s majetkem 183,3 miliardy korun čtvrtým nejbohatším Čechem. Je majitelem energetické a uhelné skupiny Sev.en Energy. Ta se dlouhodobě zaměřuje na odvětví, jako jsou zejména energetika a těžební průmysl. Skupina působí na čtyřech kontinentech - v Evropě, Asii, Austrálii a v Severní Americe.
Ruský miliardář Roman Abramovič se pře s britskou vládou o to, jak použít zhruba 2,5 miliardy liber (přes 72 miliard korun), které dostal za prodej fotbalového klubu Chelsea. Abramovič by chtěl vytvořit nadaci, která by financovala pomoc obětem válečných konfliktů na Ukrajině i jinde ve světě, zatímco Londýn trvá na tom, aby peníze byly použity výlučně ve prospěch Ukrajiny, píše deník The Wall Street Journal.
Tlak na Abramoviče. Peníze z prodeje Chelsea půjdou pouze na Ukrajinu, žádá Británie
Money
Společnost CPI Property Group ukončila spolupráci s Českým olympijským výborem. Má to být reakce na rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru, že na příští olympiádě v Paříži budou moci startovat jednotliví Rusové či Bělorusové. Pod neutrální vlajkou.
Dalibor Martínek: Kolik sponzorů musí odejít, aby svět vypráskal Rusy z olympiády
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.