Do Rowan Legal přichází Jan Frey, právní expert na oblast fúzí a akvizic

Právnický tým advokátní kanceláře Rowan Legal od února 2022 posílí Jan Frey, který patří mezi přední tuzemské experty na fúze a akvizice (M&A). Frey na své nové působiště přichází po deseti letech v manažerských pozicích u Havel & Partners a kariéře na pozici vedoucího transakčně právního týmu v KPMG.
Jan Frey se oblasti fúzí a akvizic věnuje dlouhodobě. Za svou kariéru získal řadu zkušeností při poskytování právních služeb českým klientům ze soukromého i veřejného sektoru. Spolupracoval i na mezinárodních projektech se zahraničními investory. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších tuzemských expertů na oblast fúzí a akvizic, právních auditů a procesů due dilligence.
„Vývoj v transakčně právnímu poradenství je velice dynamický a turbulentní. Pokud se ve všech pravidlech chcete orientovat, nesmíte rezignovat na sebevzdělávání. Jen tak lze klientům poskytovat opravdu kvalitní právní služby. V tomto ohledu jsme s Rowan Legal zajedno,“ komentoval svůj přestup Frey.
ING Bank v ČR od 1. ledna vede Erik Fortgens. Původně šéf korporátních služeb banky převzal pozici generálního ředitele po Roelu Huismanovi, který byl jmenován vedoucím změn v nově založené globálním oddělení ING Payments and Settlement utility.
Novým šéfem ING Bank v ČR je Erik Fortgens. Ve funkci střídá Roela Huismana
Zprávy z firem
M&A je oblastí obchodního práva, která se zaobírá především konsolidací firem a majetku prostřednictvím právních a finančních operací. To zahrnuje prodeje, koupě, spojování, rozdělování, restrukturalizace a další formy operací s firmami všech velikostí.
Frey po svém odchodu z Havel & Partners působil v mezinárodní poradenské skupině KPMG, kde vedl transakčně právní tým její české pobočky. V rámci své praxe z uplynulých let spolupracoval s klíčovými hráči v odvětvích energetického, farmaceutického, automobilového, strojírenského a potravinářského průmyslu v celkové hodnotě převyšující 100 miliard korun. Transakce zprostředkovával pro kupující i prodávající.
>>>>>> Sdílejte s námi kariérní přestupy u vás ve firmě. Zprávy zasílejte na kariera@newstream.cz <<<<<<
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.