Draslovka po fiasku v Jižní Africe dotáhla obří kšeft s Američany

Česká chemička Draslovka dokončila převzetí divize Mining Solutions americké společnosti The Chemours Company za 521 milionů dolarů (téměř 12 miliard korun). Firma v tiskové zprávě oznámila, že se tak stala největším výrobcem pevného kyanidu sodného. Oznámení přichází jen den poté, co se objevily zprávy o zamítnutí její akvizice další firmy na výrobu kyanidu sodného, tentokrát z Jihoafrické republiky.
„Jsme rádi, že můžeme oznámit dokončení této akvizice a oficiálně přivítat naše nové americké zaměstnance v Draslovce,“ uvedl šéf společnosti Pavel Brůžek. „Díky této rozšířené globální platformě budeme moci lépe obsluhovat nové i stávající zákazníky. Plánujeme dále investovat do růstu celého našeho portfolia a pokračujících ambiciózních plánů mezinárodní expanze,“ dodal.
Investice má slovenskému start-upu S-Case pomoci především při získávání dalších partnerů telemedicínského projektu.
Miliardáře z bpd partners zaujali doktoři na síti. Do S-Case vloží půl milionu eur
Zprávy z firem
Divize Mining Solutions provozuje v Memphisu ve státě Tennessee největší závod na výrobu pevného kyanidu sodného na světě a působí na trzích ve Spojených státech, Mexiku, Kanadě a Jižní Americe.
Draslovka v polovině letošního července oznámila nákup podniku na výrobu kyanidu sodného v Jihoafrické republice za 2,23 miliardy korun od společnosti Sasol South Africa Limited. Server Seznam Zprávy ale tento týden uvedl, že antimonopolní úřad JAR spojení zamítl. Negativní stanovisko vydal den před vypršením lhůty na posouzení transakce. Obával se hlavně toho, jaké cenové dopady by spojení obou firem mělo. Průmyslový závod Sasol vyrábí kyanid sodný, který je důležitý například pro těžbu zlata, což je klíčový nerost Jihoafrické republiky.
Linde Gas získala ocenění Průmyslu 4.0. za unikátní projekt v Ropici, kde umělá inteligence hlídá výrobu technických plynů pro desítky závodů Linde z celého světa.
Linde Gas získala cenu od Svazu průmyslu
Zprávy z firem
Draslovka Holding je soukromá holdingová společnost se sídlem v Česku, která se zabývá výrobou speciálních chemických látek a vlastními výrobními technologiemi. Vlastní ji rodina Brůžkova se skupinou byznysmenů sdružených v bpd Partners, konkrétně Petrem Pudilem, Vasilem Bobelou a Janem Dobrovským.
Chemička má víc než 100 let zkušeností s výrobou kyanovodíku a specializuje se na jeho produkci v plně syntetické a vysoce čištěné kapalné podobě. Produkt pak dále zpracovává pro použití v oborech od těžebního průmyslu po zemědělství. V posledních letech se obrat firmy pohyboval kolem 80 milionů dolarů (zhruba 1,8 miliardy korun).
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.