Reklama

Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Z DRFG se stává DRFG Investment Group, většinový podíl v ní má Rusňák

Majoritní akcionář DRFG Investment Group David Rusňák (vpravo) a druhý z hlavních akcionářů Roman Řezníček (vlevo)
DRFG Investment Group
Veronika Kudrnová
vku

Fúze společností DRFG a DRFG Telco skupinu ekonomicky posílí a umožní další expanzi. Většinovým akcionářem investičky je brněnský podnikatel David Rusňák.

Reklama

S fúzí přichází také změna akcionářské struktury. Podíl Pavla Fráni, který byl od roku 2019 akcionářem společnosti DRFG, odkoupili David Rusňák a Roman Řezníček. Oba tak navýšili svůj podíl v nově vzniklé společnosti, ve které David Rusňák vlastní 51 procent, Roman Řezníček 44 procent a pět procent akcií je nadále v držení klíčových osob ve skupině. Do funkce předsedy dozorčí rady usedl hlavní ekonom společnosti Martin Slaný. Fráňa se naplno vrací do advokacie. Se skupinou ale bude nadále spolupracovat nejen v oblasti právních služeb.

Spojení navíc přináší přehlednější organizační strukturu, ekonomické posílení a ještě větší transparentnost, uvedla společnost.

„Smyslem procesu fúze je konsolidace všech aktiv a závazků do jedné ekonomické struktury. Tímto krokem dále posílíme ekonomickou stabilitu celé skupiny, zajistíme vyšší míru diverzifikace majetku a zároveň budeme ještě více čitelní pro investory i banky. Fúze tak není pouze administrativním procesem spojení dvou firem, ale strategickým krokem směrem k vytvoření silnější, stabilnější a lépe diverzifikované podnikatelské entity,“ vysvětluje fúzi David Rusňák.

Developerský projekt Tři dvory

Kousek od Brna se bude stavět miliardový projekt. Nabídne hlavně bydlení pro mladé

Developerský projekt na místě bývalého královského mlýna u Brna má nového majitele. Multifunkční areál s tržní hodnotou jedné miliardy vlastní investiční skupina DRFG.

Přečíst článek

Reklama

Čitelnější pro investory i banky

Součástí procesu fúze, jejíž přípravy trvaly téměř rok, bylo i ocenění aktiv a závazků na aktuální tržní hodnotu. Poté, co soudem jmenovaný znalec toto ocenění k 1. červenci 2023 provedl, došlo ke zvýšení hodnoty vlastního kapitálu celé skupiny o 329 milionů korun. Došlo také ke zvýšení poměru vlastního kapitálu k aktivům neboli equity ratio na úroveň 11,4 procenta. V příštím roce plánuje skupina další významný nárůst vlastního kapitálu a v roce 2025 má za cíl dosáhnout úrovně equity ratio nad 20 procent.

„DRFG Investment Group bude stejně jako její předchůdkyně finančně stabilní, zdravá, transparentní a investorsky perspektivní finanční skupina. Už teď působíme na šesti evropských trzích a máme ambice dále expandovat,” říká generální ředitel a místopředseda představenstva Roman Řezníček.

DRFG Investment Group bude nadále rozvíjet své tři strategické oblasti. Segment nemovitostí, který zahrnuje vše od developerské činnosti, pronájmu obchodních i logistických ploch až po facility management. V této oblasti spravuje aktiva v objemu přes 25 miliard korun. Dále telekomunikace, v rámci kterých poskytuje v miliardových objemech komplexní služby telekomunikačním operátorům spojené s výstavbou, modernizací a údržbou telekomunikačních sítí ve Švýcarsku, Německu, Rakousku, Česku a na Slovensku. Mezi její klienty patří například Swisscom, Cellnex, Vodafone, T-Mobile, Ericsson a další. Třetím segmentem jsou finanční služby s více než 500 tisíci zákazníky a stovkami vázaných zástupců.

Investiční skupina DRFG byla založena v Brně v roce 2011 a má více než 1 000 zaměstnanců a spolupracovníků.

Lukáš Kovanda: Realitní fondy zase slušně ponesou. Už příští rok

Nemovitostní fondy prožívají slabší rok. Zejména proto, že jim zdražují splátky úvěrů. Ty si fondy totiž velmi často berou v eurech. Evropská centrální banka přitom letos poměrně razantně navyšuje své úrokové sazby, takže financování právě v eurech prodražuje.

Přečíst článek

Mohlo být i hůř. Realitní fondy kvalifikovaných investorů vynesly průměrně deset procent

Mohlo být i hůř. Realitní fondy kvalifikovaných investorů vynesly průměrně deset procent

Průměrné výnosy realitních fondů kvalifikovaných investorů dosáhly loni téměř deseti procent. Nemovitostní fondy určené pro drobné střadatele, které jsou tedy regulovanější, vynesly v průměru 7,6 procenta. Vyplývá to z analýzy společnosti Freedom Financial Services.

Přečíst článek

Rodinný dům, ilustrační foto

Boris Tomčiak: Českým realitním fondům propadnou výnosy. Katastrofa jako v USA to ale není

Čeští developeři se ani v nedávných dobách hojnosti nepouštěli do masivní výstavby, což je dnes ušetřilo řady problémů. „Největší stavitelé bytů byli opatrní a jejich zásoba nových volných bytů není vysoká,“ říká Boris Tomčiak ze společnosti Finlord. „I to je důvod, proč ceny novostaveb rostou,“ dodává. Podle Tomčiaka se díky rostoucím příjmům domácností brzy obnoví zájem o nemovitosti. Vysokým úrokům hypoték navzdory.

Přečíst článek

Petr Škoch, Výkonný ředitel Creditas investiční společnosti

Škoch: Výnosy realitních fondů z 2022 se letos opakovat nebudou

Rok 2022 byl pro řadu nemovitostních fondů působících v České republice velmi úspěšný. Některým dokonce přinesl historicky nejvyšší zhodnocení. V průměru byl čistý výnos pro investory 8,5 procenta. Nemovitostnímu fondu od Creditas se vloni podařilo pro investory zajistit výnos téměř dvanáctiprocentní, tedy v čele žebříčku retailových nemovitostních fondů. Letos ale taková čísla asi žádnému fondu ani zdaleka nehrozí. S Petrem Škochem, šéfem loňské jedničky jsme se proto bavili o současném trhu a jeho dalším směrování.

Přečíst článek

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Majoritní akcionář DRFG Investment David Rusňák (vpravo) a druhý z hlavních akcionářů Roman Řezníček

DRFG založila investiční společnost Efekta, už má licenci od centrální banky

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme