Drogerie dm bude v Německu prodávat léky z Česka

Síť drogerií dm se chystá od příštího roku prodávat v Německu on-line i léky bez předpisu. Dodávat je bude z České republiky, píše na svém webu s odkazem na informované zdroje německý hospodářský deník Handelsblatt. Podle listu se tak největšímu evropskému drogistickému řetězci otevře nový miliardový trh.
Ředitel marketingu a nákupu v dm Sebastian Bayer na dotaz deníku Handelsblatt potvrdil, že podnik založil v České republice za tím účelem firmu. Podle zdrojů listu začne dm nabízet nákup léků na internetu v létě, firma ale nechce termín potvrdit.
„Plánujeme pouze prodej volně prodejných léků přes internet,“ zdůraznil Bayer.
Němečtí prodejci loni utržili za volně prodejné léky 6,2 miliardy eur (156 miliard korun), když se zohlední prodejní ceny výrobců. Podle údajů institutu pro výzkum trhu Iqvia vzrostl tento trh v prvních devíti měsících letošního roku o pět procent.
Zásilkový prodej volně prodejných léků spolu s kosmetikou a s doplňky stravy se pak od ledna do září zvýšil více než obchod v kamenných lékárnách. Stoupl téměř o deset procent zhruba na 2,6 miliardy eur, píše Handelsblatt.
Vstup polské drogerie Hebe na český trh se povedl. První kamenná prodejna řetězce zaujala hodnotitele z řad expertů na maloobchodní prodej natolik, že jí udělili první místo v únorovém kole soutěže Visa Czech Top Shop . Druhá skončila nonstop prodejna s chovatelskými potřebami Super Zoo. Třetí příčka patří písecké prodejně mobilního operátora O2.
Drogerie Hebe z Polska zkouší dobýt český trh. A dělá to chytře
Zprávy z firem
• Meziroční růst obratu o 11,12 % na 18,1 miliardy Kč
• 2,05% nárůst prodejních cen v nákupním koši dm při inflaci 3,5 % [1]
• Celková suma investic ve výši 314,6 milionu Kč
Bilance 2023/2024: Společnost dm investuje do cen, designu prodejen, technologií i udržitelné budoucnosti
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.