Reklama

Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Druhá největší akvizice roku. Broadcom převezme poskytovatele cloudových služeb VMware

Broadcom
iStock

Americký výrobce mikročipů Broadcom koupí poskytovatele cloudových služeb VMware. Cena? 61 miliard dolarů (1,4 bilionu korun). Akvizice má posílit aktivity Broadcomu v oblasti podnikového softwaru, uvedly firmy ve společném prohlášení. Jde o druhou největší akvizici v letošním roce. V čele se drží Microsoft s akvizicí tvůrce herního hitu Call of Duty.

Reklama

Převzetí se uskuteční formou výměny akcií a platby v hotovosti. Akcionáři VMware si mohou vybrat, zda si nechají vyplatit v hotovosti za každou svou akcii 142,5 dolaru, nebo zda chtějí dostat 0,252 akcie firmy Broadcom. Nabídnutá cena představuje prémii více než 48 procent proti závěrečné ceně akcií z 22. května, než se o dohodě začalo mluvit. Broadcom také převezme dluh VMware v objemu osmi miliard dolarů.

Dohoda přichází zhruba šest měsíců poté, co americká společnost Dell Technologies vyčlenila svůj 81procentní podíl ve VMware. Zakladatel firmy Dell Michael Dell spolu s investiční firmou Silver Lake, která mu pomohla v roce 2013 udělat z firmy Dell soukromou společnost, vlastní ve VMware více než 50procentní podíl.

Správní rady obou společností už dohodu schválily. Očekává se, že bude dokončena v příštím fiskálním roce a že současní akcionáři Broadcomu budou ve sloučené firmě vlastnit zhruba 88 procent akcií. Na současné akcionáře VMware připadne zbývajících 12 procent. Divize Broadcom Software Group se má po dokončení transakce přejmenovat na VMware.

Sociální síť Twitter - ilustrační foto

Twitter zaplatí v USA tučnou pokutu kvůli porušení soukromí uživatelů

Společnost Twitter provozující populární stejnojmennou sociální síť zaplatí v rámci soudní dohody pokutu 150 milionů dolarů (asi 3,5 miliardy korun) za porušování soukromí uživatelů sítě a ohrožení bezpečnosti jejich účtů. Podle soudu firma šest let tajila uživatelům, že jejich údaje používá pro cílení reklamy, uvedla agentura Reuters.

Přečíst článek

Reklama

Broadcom je polovodičový gigant, který vyrostl hlavně díky akvizicím. Firma hledá dohody, které by jí pomohly v růstu na trhu podnikového softwaru. Loni byla blízko převzetí softwarové společnosti SAS Institute, nakonec si to ale zakladatelé rozmysleli. První její velký vstup na softwarový trh byla v roce 2018 akvizice firmy CA Technologies zhruba za 19 miliard dolarů.

VMware má silné postavení na trhu takzvaného hybridního cloudu, kde velké společnosti kombinují veřejné cloudové služby, jako ty od Amazonu a Microsoftu, s vlastními soukromými sítěmi.

Největší letošní akvizice byla oznámena v lednu. Softwarová společnost Microsoft tehdy uvedla, že za 68,7 miliardy dolaru převezme výrobce videoher Acitivision Blizzard.

PS5

Herní byznys čeká rok plný akvizic. Rekordní nákup Microsoftu byl jen začátek

Trh videoher by letos mohl v akvizicích, financování a veřejných úpisech akcií (IPO) dosáhnout rekordních 150 miliard dolarů (3,3 bilionu korun). Uvádí to nedávná zpráva investiční společnosti Drake Star Partners, na kterou upozornila agentura Reuters. Herní trh se významně konsoliduje. Jen byly oznámeny tři obří akvizice, nejčerstvější je dnes oznámená koupě amerického herního vývojáře Bungie japonskou Sony.

Přečíst článek

Poptávka po cloud computing, který umožňuje zákazníkům pronajmout si výpočetní výkon místo investice do vlastního, v posledních letech prudce vzrostla. Mezi první uživatele těchto služeb patřily začínající firmy a další podniky, které neměly na podporu vlastního IT oddělení. Nyní se na něj spoléhají firmy napříč všemi odvětvími.

Herní akce Activision Gamescom v roce 2013

Přetížení vývojáři z Activision Blizzard založili první „herní“ odbory

Dobře placeným, ale přepracovaným vývojářům v jednom z největších herních studií na světě Activision Blizzard došla trpělivost. Zatím malá skupina tří desítek zaměstnanců dceřiné firmy Raven pracující mimo jiné na kultovní hře Call of Duty si odhlasovalo vznik odborů. Krok je výsledkem jejich několikaměsíčních snah. Zaměstnanci si vyjma přetížení stěžují také na sexismus na pracovišti, napsal The New York Times.

Přečíst článek

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme