DVTV míří na Slovensko. Hlavní tváří bude Miroslav Frindt, který odešel z RTVS

Na Slovensku vznikla pobočka české internetové televize DVTV. Jejím hlavním představitelem a tváří bude bývalý redaktor veřejnoprávního slovenského rozhlasu a televize Miroslav Frindt, který to potvrdil listu Sme.
„Chceme poskytovat obsah nezávislý na sponzorech, partnerech, investorech a reklamě. Tak jako česká, i slovenská online televize DVTV bude závislá výlučně na podpoře diváků, abychom mohli dělat kvalitní žurnalistiku, ptát se každého stejně, mít na každého stejný metr,“ uvedl Frindt.
Ve veřejnoprávní stanici na Slovensku Frindt působil čtvrtstoletí. Řekl, že odchod z RTVS zvažoval po loňských parlamentních volbách a že k rozhodování mu pomohlo i to, že nebyl obsazován do prémiových moderátorských pořadů.
Frindt patří ke kritikům nového zákona o veřejnoprávní Slovenské televizi a rozhlasu (STVR), který na začátku července zrušil RTVS a nahradil ji právě STVR. V praxi se zákon kromě změny názvu stanice projevil hlavně tím, že ve funkci předčasně skončil poslední ředitel RTVS. Podle nespokojených zaměstnanců stanice a opozice chce vláda novým zákonem ovládnout toto veřejnoprávní médium.
DVTV patří v Česku k nejúspěšnějším mediálním projektům posledních let. Vznikla jako zpravodajská televize kolem bývalých moderátorů České televize Daniely Drtinové a Martina Veselovského. Spuštěna byla 27. května 2014. V roce 2015 projekt DVTV ovládl anketu Křišťálová lupa - Cena českého Internetu.
Rychlý vstup Ukrajiny do Evropské unie má ze čtyř zemí visegrádské čtyřky (V4 - Česko, Maďarsko,Polsko a Slovensko) nejnižší podporu v Česku. V ČR si zároveň největší podíl obyvatel ze zemí V4 myslí, že ukrajinští uprchlíci představují pro jejich zemi zátěž. Vyplývá to z analýzy bratislavského nevládního Institutu pro veřejné otázky (IVO) na základě průzkumů z konce loňska, jejíž výsledky IVO představil novinářům.
Průzkum: Ukrajinci jsou pro Čechy přítěží. Maďaři si zase myslí, že za válku může Západ
Zprávy z firem
Slovenská sněmovna večer hlasy vládních poslanců schválila nový zákon o veřejnoprávní Slovenské televizi a rozhlasu (STVR), který opozice označila za prostředek k ovládnutí stanice nynějším kabinetem premiéra Roberta Fica.
„Černý den pro mediální prostor“. Slováci schválili kritizovaný zákon o televizi a rozhlasu
Politika
Architekt, muzikant a politický aktivista Matúš Vallo už téměř šest let jako primátor Bratislavy mění slovenskou metropoli k lepšímu. Tu trápí obdobné problémy jako Prahu, třeba nedostatečná výstavba bytů a jejich ceny. V čem by se mohla bývalá federální metropole vzájemně inspirovat? „Prahou se inspirujeme už dlouho, od přípravy publikace Plán Bratislava, po zkušenosti s přípravou revitalizace velkých brownfieldů, v Praze zejména bývalých nádraží,“ říká Matúš Vallo v rozhovoru.
Primátor Bratislavy: Praha je pro nás inspirací, ze slovenské metropole chci udělat bezpečné město
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.